Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Siwamat XS862 - Wywala różnicówkę pod koniec napełniania wody

24 Kwi 2016 11:49 570 5
  • Poziom 9  
    Mam problem z pralką Siemens Siwamat XS862. Wywala różnicówkę pod koniec napełniania wody, program przykładowo "płukanie". Silnik kręci, ale w momencie kiedy powinno nastąpić odcięcie dopływu wody wywala różnicówkę. Z odłączonym czujnikiem "płucze" normalnie, tyle, że nie odcina wody. To samo dzieje się na innych programach.

Sprawdziłem:
    - czujnik poziomu wody - jest suchy, wygląda w środku ok, dodałem nieco wd40
    - zmieniłem obwód - inna różnicówka wywala tak samo

Poza tym pralka sprawna. Doraźnie odłączyłem przewód ochronny i wszystko działa ja należy. Wiem że to nie jest rozwiązanie docelowe...
    Gdzie mam szukać przyczyny ?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Grzałka się zepsuła.
  • Poziom 43  
    radarek77 napisał:

Poza tym pralka sprawna. Doraźnie odłączyłem przewód ochronny i wszystko działa ja należy. Wiem że to nie jest rozwiązanie docelowe...

Mało że nie docelowe, to jeszcze bardzo niebezpieczne i nie muszę dodawać dlaczego.
  • Poziom 9  
    skryn napisał:
    Grzałka się zepsuła.

Zanim sprawdzę grzałkę.. Jaki ona ma związek z czujnikiem poziomu - hydrostatem ? Jak wspomniałem, odłączenie czujnika nie powoduje wyłączania różnicówki.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Bo hydrostat zamyka obwód grzałki.
  • Poziom 9  
    skryn napisał:
    Grzałka się zepsuła.

Faktycznie pomogło. Grzałka miała przebicie. Po wymianie wszystko gra. Dzięki za pomoc.