Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 47-55" do salonu, 2,5-3k zł

24 Kwi 2016 15:45 1026 12
 • Poziom 9  
  Witam,

  szukam telewizora do salonu,zgodnie z podanymi niżej parametrami. Jest to mój pierwszy tv, ponieważ ostatnie 3 lata żyję bez tv. Służyłby głównie do oglądania filmów i seriali z vod i sportu z tv, bądź internetowych streamów. Zastanawiam się czy jest sens inwestowania w 4k (szczególnie w tej cenie), czy lepiej wybrać sprawdzony model full hd? Prosty czy zakrzywiony?

  1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 21m2
  2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3,5m
  3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
  4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
  5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
  6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno na zachód, zasłona
  7. Jaki masz obecnie telewizor? obecnie nie mam,jest to mój pierwszy tv
  8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart, wifi, hdmi
  9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv naziemna upc
  10. Jakie urządzenia? dekoder z nagrywarką, czasem laptop
  11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5
  12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez różnicy
  13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, Filmy, Sport
  14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
  15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
  16. Preferencje co do marki?
  17. Preferencje co do wielkości? 47''-55''
  18. Co Cię denerwuje w telewizorach? długi czas przełączania miedzy kanałami
  19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pól/pół
  20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500-3000
  21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Trudno powiedzieć, 3d może być ale nie musi (o ile to możliwe zamiast tv z 3d wolałbym tv bez 3d, a z lepszymi parametrami)

  Podaje kilka modeli, które aktualnie rozważam, dajcie proszę znać który z nich byłby najlepszym wyborem, ewentualnie co innego.
  1. LG 55LF631V (lub 49")
  2. Samsung UE48J6300
  3. Samsung UE50H6400
  4. Sony KDL-48R550C
  5. LG 49LF632V
  6. SAMSUNG UE50HU6900
  7. Samsung UE50J6200
  8. Sony KDL-50W755C


  Z góry dzięki za pomoc
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Rok 2016 jest rokiem, gdzie UHD trafia wreszcie pod strzechy - zajęło to dwa lata czy dwa roczniki telewizorów. Teraz 3000 zł już wystarczy by móc sensownie inwestować w telewizor UHD. Ja mogę zaproponować nowego Philipsa - jeszcze może być problem z dostępnością - PUS6561 - jest bardzo dobrze dopracowany względem softu w porównaniu do starszych telewizorów z Android TV.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Z Twoich typów brałbym ostatni Sony, ma androida, wgrywasz Kodi, kilka wtyczek i masz wszystkie streamy w jednej aplikacji. Ja oglądam z 3m i uważam, że 55" to już mało :) Pozostałe, albo obsługują flash albo html5 i nie każda przeglądarka pozwoli Ci na odtworzenie wszystkiego.
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Jeśli chcesz 4k - a chyba warto już - zwłaszcza gdy oglądasz sporo materiałów z internetu - to Panasonic 50cx680e.

  Jeśli tylko full HD, to tak jak kolega wyżej napisał - sony 755c
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Mocne są wysokie modele Philipsa, ale to jednak nie ta pólka cenowa. Myślę, że w niższych modelach z 5 i 6 na przedzie też coś fajnego dla siebie znajdziesz.
 • Poziom 9  
  Dzięki za odpowiedzi. Szczerze mówiąc to gdzieś obiła mi się wiadomość, że ten sony 775c (nr 8) działa na częstotliwości 50/60Hz(?) Jeśli to prawda to do sportu i filmów trochę chyba słabo co?

  Znalazłem linka
  http://kjhank.pl/zakup-nowego-tv-porady/
  gdzie autor uważa, że lepszym wyborem od Sony 775c byłby model samsung j6200 - głównie przez lepsze odwzorowanie ruchu, co o tym sądzicie? Ciekawy tez wydaje się pomysł Svetherusa i model Panasonic 50cx680e. Dużo się mówi o spadku jakości scen dynamicznych w modelach 4k w porównaniu do full hd, jak to jets w praktyce? czy ta różnica jest zauważalna w oglądaniu sportu, filmów - ogólnie scen dynamicznych?
 • Poziom 9  
  Skąd to się bierze i jak to zjawisko się w ogóle nazywa? W Sony czegoś takiego nie będzie?
 • Poziom 28  
  ciekawe. Ale nie wiadomo jakie miał ustawienia TV. Ale ciekawe :D
 • Poziom 20  
  Problem dotyczy nie do końca dopracowanej synchronizacji diod podświetlających matrycę z obrazem.


  "" Drugą technologią, którą zastosowana (a przynajmniej podjęto próbę) jest scanning backlight, czyli synchronizacja diod podświetlających matrycę z nią samą. Oznacza to, że jeśli włączymy obraz z telewizji - 50i to zostanie on wyświetlony jako 100 fps i dokładnie 100 razy na sekundę migać będzie podświetlenie telewizora by wygasić się w czasie odświeżania się matrycy i zapalić znów gdy obraz będzie już gotowy do wyświetlenia. Podobnie gdy dostarczymy sygnał 24p lub 60p to matryca wraz z diodami przejdzie w tryb pracy 120Hz. Tak powinno być przynajmniej w teorii. W praktyce system działa idealnie jeśli obiekt porusza się na górze ekranu. W momencie, gdy jest na środku lub na dole, to synchronizacja rozjeżdża się i uzyskujemy obraz wyraźny, jednak z powielonymi konturami."

  Inny użytkownik twierdzi, że przypadłość ta występujec tylko przy transmisjach polskiej Ekstraklasy a przecież ma chyba ona najlepszą jakość ze sportu pokazywanego w polskich teleizjach. Może aż za dobrą i TV nie wyrabia ;)
 • Poziom 9  
  Dobra, ale kluczowe pytanie dalej pozostaje bez odpowiedzi ;)

  Rozumiem, że Samsung odpada i zostaje Sony 755c i Panasonic 50cx680e. Który z tych dwóch? Jak dla mnie chyba 4k jednak wygrywa, tylko co z tym obrazem dynamicznym w 4k? Nie będę się na niego po tygodniu wściekał? :)
 • Poziom 27  
  Na 55" z 3,5m nie będziesz widział różnicy między 4K a FHD. Oglądam filmy 4K na YT na W755 (konwertuje do FHD) i obraz miażdży system.
 • Poziom 28  
  Jeśli będziesz się po tygodniu na cokolwiek wściekał, to pół biedy, bo masz 14dni na zwrot jeśli zamówisz przez internet.

  Ja mam w domu TV 4k, oglądam sporo sportu i jest fajnie. A jak podłączysz sygnał z BR to jest świetnie.

  Jedyna rzecz jest taka, że będziesz oglądał TV z dość dużej odległości tak więc wielkiej różnicy w rozdzielczości obrazu nie będziesz w stanie zauważyć. Więc może z tego powodu lepiej Sony? I mówię to jako użytkownik 55cx680e - tyle, że ja oglądam z odległości 2,3-2,5m.