Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co to moze byc za glosnik? [allegro]

elektryk1e 26 Cze 2005 23:34 1164 14
  • #2 27 Cze 2005 10:52
    michu_t
    Poziom 15  

Ten głośnik to niezły klamot, pewnie robi duuuże łubu dubu ;) To pewnie jest jakiś głośnik estradowy czy coś podobnego, ale na pewno nie do zastosowań domowych. Co do firmy to raczej są małe szanse żebyś się dowiedział, skoro sprzedawca głosnika sam nie wie...

Pozdr.

0
  • #3 28 Cze 2005 00:18
    Hefajstos
    Poziom 35  

Wymiary są zachęcające, można by z tego zrobić pewnie monitor na scenę. Trzeba by kupić i przetestować niestety.

--
    Hefi

0
  • #4 28 Cze 2005 08:41
    IrekKo
    Poziom 32  

KOLOS Estradowy - HaHa!
    Sprzedający chyba nie widzial dużych gośników estradowych. :)
    Kupienie go jest dość ryzykowne ze względu na brak parametrów, chyba, że umiesz jepomierzyć samemu.
    Można zrobić z niego jakiś piecyk do gitary, ale jak on gra tego nie wie nikt.

0
  • #5 28 Cze 2005 19:41
    gofer111
    Poziom 11  

Kto wie co to jest napewno nie JBL czy Marshall. Gościu sprzedaje jakiś chłam

0
  • #6 28 Cze 2005 19:56
    Pyroaniah
    Poziom 28  

Miałem podobnego z wyglądu dexona czyli chińczyk.

0
  • #7 28 Cze 2005 21:00
    plik4
    Poziom 26  

ja sie spotkalem z bardzo podobnym glosnikiem to byla Beyma 12M300

0
  • #8 28 Cze 2005 21:38
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

A mi ten kawałek opisu:
    "Głośnik ma odlewany kosz z aluminium." jakoś za cholerę nie chce pasować do zdjęcia. Dla mnie osz jest blaszany. Sam głośnik jest w niezłym stanie, choć ( może to aparat uwypuklił) tylna strona głośnika nie wygląda na najczyściejszą. Żeby się nie okazało, że gdzieś w układzie magnetycznym bujają się jakieś paprochy.

0
  • #9 28 Cze 2005 21:49
    Pyroaniah
    Poziom 28  

A no właśnie, też mi się wydaje że z wyglądu to tłoczonka, ale ten co miałem w regeneracji miał b.podobne proporcje i odlewany aluminiowy kosz. Też brak napisów. Inaczej mówiąc: jeżeli masz możliwość pomierzenia t/s i ochotę na zabawę, to bierz. Pytanie tylko czy nie charczy?

0
  • #10 28 Cze 2005 21:52
    toadi
    Spec od akustyki

e tylem sie nie sugeruj jak bys widzial jak kupilem jakies 8 lat temu 12m300 beymy nowki to tyl wygladal jak by w ziemi byl zakopany z rok ale glosniki byly faktycznie nowiutenkie

To nie jest 12M300 nie taka membrana chodz z tylu wyglada dosc podobnie moze to jest ktorys z ruskich mccauley'ow

0
  • #11 28 Cze 2005 22:06
    elektryk1e
    Poziom 22  

jeszcze jedno pytanko. czy ten glosnik jest wart tej ceny ktara podal sprzedawca?

0
  • #12 28 Cze 2005 23:07
    IrekKo
    Poziom 32  

Do czego chcesz go zastosować?

0
  • #13 28 Cze 2005 23:25
    Mario_Gdynia
    Poziom 19  

A u mnie w Gdyni jest identyczny firma ala 888 czy America Power,magnes srednicy calego glosnika,wychylenie membrany doslowne zero,duza moc,wysoki spl chyba cos okolo 98db,niepamietam,identyko,nie mial odklejonej nalepki na magnesie,kosz tloczony stalowy,pamietam,ze srednica cewki to cos grubo okolo 75mm.
    Pozdro,na scene lub na koncert owszem,ale suba do domu to nie bedzie z tego,tlucze naprawde twardo,Jak sie zedrze nalepki to i JBLa mozna komus wcisnac.hihi

0
  • #14 29 Cze 2005 05:32
    radocha
    Poziom 28  

Na chińczyka to nie wygląda
    Ani eminence ani marszałek, takiego modelu nie było od dawna
    sądząc po koszu i magnesie i wadze też (jak Toadi) stawiałbym na petersburg. One chodziły poprawnie w małych budach BR od jakieś 70-80 Hz, niżej za skarby bo max amlituda nieduża, po podgrzaniu lubią pocharkiwać w niskich, ale wystarczy ostudzić, nia palą się. Duża efektywność.
    Tyle że takie "sądzę po obrazku" to wróżenie palcem w g...
    Stówę bym dał, przy odbiorze osobistym, pod warunkiem , że da posłuchać przy min 50 W rms, w jakiejść powizorycznej budzie 30-40 l ,jak będzie chodził a przykładając łeb ok. 20 - 30 cm przed nim dojdzie do okolic granicy bólu
    na jakiś odsłuch zawsze się wciśnie, o subie to mażenia nie marzenia

0
  • #15 11 Lip 2005 20:58
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Łynąłem go bo nie było chętnych , i coś do bassu chcęskołować. kosz aluminiowy, cewka 4',rezonans ok 50hz, górne zawieszenie tkanina, chcę go włożyć do br 60l 50Hz. Mam pytanie jaką mocą mogę go potraktować, i czy ten br to dobry pomysł?

0