Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung/UE32D6000 - Wymiana płyty głównej na z innego modelu

monkw 24 Kwi 2016 19:33 1230 1
  • #1 24 Kwi 2016 19:33
    monkw
    Poziom 7  

Czołem,

Mam Samsunga UE32D6000 z uszkodzoną płytą główną. Sygnatura płyty to BN94-05371D. Niestety używanej identycznej nie mogę nigdzie znaleźć, koszt nowej albo sprowadzanej z zagranicy to 800zł+ co przewyższa wartość TV.

Skontaktowałem się z kilkoma sprzedawcami używanych podzespołów do TV Samsung znalezionych w internecie. Jeden sprzedawca proponuje mi 2 "zamienniki", płyty z innych modeli które mają działać w moim modelu:

1. Płyta BN41-01587E z telewizora UE32D6500
    2. Płyta BN41-01604C z telewizora UE37D6100

Sprzedawca twierdzi że obie będą działać, nawet ta druga z telewizora 37" (mój ma 32").
    Nie mam doświadczenia z takimi kombinacjami jak podmiana płyty na płytę z innego modelu i nie chcę się naciąć, dlatego proszę was szanowni koledzy i koleżanki o radę. Czy taka podmianka ma prawo zadziałać? Czy ktoś z was ma doświadczenia z podobnymi zabiegami?
    Pozdrawiam

• #2 28 Kwi 2016 21:51
    monkw
    Poziom 7  

Cześć

Znam już odpowiedź na moje pytanie. Czy można wymienić płytę główna w telewizorze na płytę z innego modelu telewizora o wyższej przekątnej ekranu?

Zanim zdradzę odpowiedź na to pytanie pomęczę was szczegółami śledztwa jakie musiałem przeprowadzić żeby ją poznać.
    Żeby potwierdzić usterkę, oddałem TV do osiedlowego serwisu RTV. Diagnoza: walnięta płyta główna, cała reszta ok. Pan serwisant nie mógł znaleźć płyty głównej o identycznych oznaczeniach w znajomych elektro-szrotach. Nawet jak by miała się tam kiedyś pojawić to jej koszt nie będzie mniejszy niż 300zł. Moja decyzja: zabieram TV i szukam na własna rękę, płacę 30zł za diagnozę (szok że tak tanio)
    Wpisuję oznaczenie płyty w google, pierwsze znalezisko: moje pytanie na Elektrodzie, 2gie znalezisko: moja oferta kupna płyty na Elektrodzie.
    Szukam dalej:
    "płyta główna z innego TV" -> kilka stron o niczym
    "motherboard from another tv" -> 2 ciekawe znaleziska (polecam przeczytać):

1. http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=26538
    - konkluzja - płyta z TV o innej przekątnej ma szanse zadziałać jeżeli T-Con sobie poradzi z jej obsługą. - Jest nadzieja

2. http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?t=5719
    - [....]doesn´t mater if you use a mobo from a 32", 37", 40" or 46" TV[....]

Warto spróbować, dogaduję się ze sprzedawcą, że kupuje płytę z 37" TV i jeżeli okaże się że nie zadziała to mogę ją zwrócić ale pokrywam wszystkie koszty wysyłek żeby sprzedawca nie był stratny - uczciwy układ.

Kurier przywozi paczkę, rozpakowywuję, wymieniam płytę, skręcam TV, biorę pilot, włączam i ......

wyświetla się logo Samsung smart TV. Wszystko wydaje się działać poprawnie, działa internet, działa podpięty dysk USB, działa tryb 3D. Testuje już od kilku dni i wszystko jest OK.

Czy można wymienić płytę główna w telewizorze na płytę z innego modelu telewizora o wyższej przekątnej ekranu? ->Tak. A przynajmniej udało się w moim przypadku :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo