Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kwestie bezpieczeństwa - Upgrade Win7 Ultimate do Win10 Pro

24 Kwi 2016 19:45 870 12
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Brak argumentów, chyba że koniecznie chcesz mieć kłopoty.
    Za bezpieczeństwo i tak większości odpowiadają zewnętrzne firewalle (sprzętowe/programowe). Windows był jest i będzie dziurawy.
    Ludzie sami sobie robią QQ, chromem który wysyła statystyki dla googla, wersją beta firefoxa, fejs-zbukiem itd. W windowsie 10 na kaprys B.G. mogą odinstalować oprogramowanie - bo tak ! ;)

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Windows-1...isz,wid,17870158,wiadomosc.html?ticaid=116e43
    http://www.spidersweb.pl/2015/08/windows-10-szpiegowanie.html
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, rozumiane ogólnie, to nie tylko brak argumentów ale w ogóle Windows 10 leży. Wyłączysz jedną funkcję, wraz z aktualizacją włączą ją z powrotem (lub zainstalują ekwiwalent). Z Twojego komputera we władaniu pozostają Ci tylko kable i możliwość fizycznego odcięcia od sieci czy zasilania. Jeśli priorytetem jest bezpieczeństwo odradzam instalację czegokolwiek powyżej Windows 7, ewentualnie przejść na Linux. I chodzi mi o sam OS.
  • Poziom 35  
    Miałem wiele przelotnych kontaktów z 8.1 i 10.
    Corel nie chciał odpalić na 10 (bo był "za stary"), gdzie na 8.1 jeszcze normalnie działa i nie jest "za stary".
    Jak to ma być postęp to ja dziękuję.
    Oczywiście nie chcę głosić że 640KB wystarczy każdemu :D
  • Poziom 43  
    mrmarkos napisał:
    O panie, nie przypuszczałem, że jest aż tak źle.

Jak by było dobrze to byśmy płacili i to sporo kasy. A tak jest za "darmo"*

*To znaczy płacimy oczywiście, bo M$ nawet bubla nie da za darmo, tylko nie pieniążkami płacimy, a danymi właśnie.

P. S. Odnoszę wrażenie, że gdzieś na tym ktoś ma naprawdę niezły interes, bo system pcha się drzwiami i oknami i dopiero definitywne wyłączenie Windows Update pozbawia nas bombardowania komunikatami o korzyściach przy przejściu na Windows 10. No i traci się licencję na starszy Windows, a to spora strata jak ktoś kupił komputer z Windows 7.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Niestety bezpieczeństwo Windows w rozumieniu Microsoft to, po pierwsze odcięcie użytkownika od pełnej władzy nad systemem. Bo wychodzą może z założenia(niekoniecznie błędnego), że większość użytkowników stanowi zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa. I o ile konta ograniczone, administratora i system uprawnień się sprawdza, tak sztuczne utrudnianie/ukrywanie dostępu do niektórych ustawień, by użytkownik nie zrobił sobie niechcący QQ, już niezbyt. Dla chcącego nic trudnego, a zbytnie skomplikowanie powoduje problemy.

Po drugie imo największa bolączka Windows 10, czyli aktualizacje. Jak czytam co wyprawiają niektóre updaty, to ten system powinien być ciągle oznaczony jako "Release Candidate". Intensywny rozwój nie jest zły, ale aktualizacje które same zmieniaj newralgiczne ustawienia, nie mogą mieć miejsca w systemie "sprzedawanym" już jako stabilny.
  • Poziom 35  
    Przy dysku SSD windows7 startuje tak samo jak 8.1 z SecureBootem.
  • Poziom 35  
    mrmarkos napisał:
    A.Gieronimo napisał:
    Przy dysku SSD windows7 startuje tak samo jak 8.1 z SecureBootem.

Nie o szybkość chodzi (mam SSD) lecz o zabezpieczenie przed Bootkitami.

Już to obeszli, więc zostaje tylko szybkość.