Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik pralki Diana - Sterowanie obrotami silnika

HONDACX 24 Kwi 2016 20:52 810 3
  • #1 24 Kwi 2016 20:52
    HONDACX
    Poziom 13  

Witam.
    Chcę wykorzystać silnik z pralki Diana do innych celów i w związku z tym chciałbym mieć możliwość regulacji obrotami tego silnika. Czy możecie mi podpowiedzieć jak to zrobić?
    W tym silniku są dwie szybkości - możliwe od odpowiedniego podłączenia.
    Zakładając, że znalazłem odpowiednie podłączenie (szybkość wirowania) - jednak są za szybkie i chodzi mi o zmniejszenie ich a raczej możliwość sterowania od zera do połowy tego co osiąga (na wirowaniu).

0 3
  • #3 25 Kwi 2016 16:01
    HONDACX
    Poziom 13  

To i tak nie pomogło mi w rozwiązaniu problemu. Już do tego dotarłem jednak nie znalazłem, żadnej konkretnej odpowiedzi z Twojej strony.

Silniki komutatorowych silników elektrycznych - kupujesz AVT 1007 i po sprawie. Tu jest inny problem bo to silnik indukcyjny i zastanawiałem się nad najprostszym rozwiązaniem, wręcz najtańszym.
    Zastanawiałem się czy czy taki regulator natynkowy TR 300 NT da radę i będzie OK, a może taki domowy ściemniacz też będzie dobry.
    Znalazłem jeszcze jeden AVT1613 - jednak czy pociągnie na tym silnik? Od pralki Diana?

Właśnie w tym celu proszę Was.
    NIe jestem elektrykiem aczkolwiek poszukuje odpowiedzi.

0
  • Pomocny post
    #4 26 Kwi 2016 11:17
    krys06
    Poziom 29  

W silnikach indukcyjnych nie ma możliwości zmiany założonej prędkości obrotowej---> tak mówi teoria, w praktyce są jednak takie możliwości, tu przykład: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic768487.html#3944780
    Zastanawiam się w tym momencie, czy nie zdałby egzaminu gotowy układ stosowany w np odkurzaczach.Zbudowany na bazie us 501B-8P, oraz triaku BTA16-600B.

0