Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Color LaserJet 1600 - Ciemne smugi na wydruku

24 Kwi 2016 21:33 1536 13
  • Poziom 5  
    Hej, mam pewien problem z drukarką HP Color LaserJet 1600.
    Od pewnego czasu pojawiają się smugi na wydrukach. Po przeglądnięciu tematów na forum, wyczyściłem tylko tą czarną taśmę, jednak to nie pomogło i sytuacja wraca do poprzedniego stanu.

Załączam zdjęcia.

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Filip
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Dziękuję za odpowiedź. Pytanie ile będzie kosztowało serwisowanie...
  • Poziom 27  
    Zacząłbym od podmiany toneru,czarny jest chyba zamiennikiem.Jeśli masz poprzedni pusty sprawdź jak na nim pracuje drukarka
    Brudna optyka skutkuje bladymi wydrukami a nie brudzeniem.
    Pas jest uszkodzony czy tylko zabrudzony tonerem? ze zdjęcia nie można tego wywnioskować?

• Poziom 34  
    Zrób zdjęcia lepszej jakości. Również stawiam na tonery zwłaszcza czarny i żółty.
  • Poziom 5  
    Pas jest gładki, normalny, nie ma uszkodzeń. Wyczyściłem, ale potem, pojawia się nowa smuga. Też mi się wydaje że zakurzona optyka dawałaby braki a nie nadmiar. Nie mam żadnych zamienników.

Dodano po 10 [minuty]:

Lepszego foto nie umiem, taśma niestety nie jest matowa i tak to wychodzi.

PS dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi, że jakiś bęben może być nieszczelny i dlatego sypie proszkiem.

Obejrzałem teraz dokładniej kasety. Bębny są uwalone, szczególnie czarny i żółty. Zębatki w kasetach też. Chyba nie obejdzie się bez serwisu.
  • Poziom 27  
    Może na razie nie idź w koszty,załóż nowy czarny toner i sprawdź jak drukuje,potem zrób to samo z żółtym.
    Drukarkę możesz delikatnie odkurzyć,pod żadnym pozorem nie dmuchaj niczym do środka tylko odkurzaj.Użyj delikatnego pędzelka i uważaj na wszelakie sprężynki i druciki wystające z z miejsc gdzie siedzą tonery.
    Powodzenia

• Poziom 34  
    katatonik22 napisał:

Obejrzałem teraz dokładniej kasety. Bębny są uwalone, szczególnie czarny i żółty. Zębatki w kasetach też. Chyba nie obejdzie się bez serwisu.

Po co Ci serwis sam sobie odpowiedziałeś - bębny są uwalone. Wymień tonery i po kłopocie.
  • Poziom 5  
    leeart napisał:
    katatonik22 napisał:

Po co Ci serwis sam sobie odpowiedziałeś - bębny są uwalone. Wymień tonery i po kłopocie.

Pytanie, dlaczego uwalone? Nieszczelne? Może trzeba naprawić?

• Poziom 34  
    katatonik22 napisał:

Pytanie, dlaczego uwalone? Nieszczelne? Może trzeba naprawić?

Powodów może być wiele- nieszczelność , przepuszcza listwa, zużycie materiałów przez ich wytarcie i sam proszek.

Smugi na pewno nie są od lasera, blade wydruki tak.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    i chłopie nie dotykaj juz tej "tasmy" bo drukarka bedzie zaraz na złom
  • Poziom 5  
    vrus napisał:
    i chłopie nie dotykaj juz tej "tasmy" bo drukarka bedzie zaraz na złom

Spoko, nic się nie stało z nią na szczęście, a jak coś to taką taśmę można wymienić.
  • Poziom 21  
    Ta czarna taśma to pas transferu i jak będziesz miał ją do wymiany to drukarka na złom - bo to najdroższa część w tej drukarce i prawdopodobnie nowa drukarka będzie tańsza niż kupno tej taśmy.
    Co do usterki, mi to wygląda na zużytą listwę czyszczącą pas transferu - diagnoza banalnie prosta, pokręć (trybem, rolką czy czymkolwiek innym ale nie samym pasem!!!) tak aby taśma transferu się obróciła w ten sposób żeby "dół pasa poszedł w górę" zrób tak pełny obrót jeśli na pasie dalej będą te kreski to na 100% listwa, jak znikną masz ją sprawną. i pozostaje już tylko któryś zespół.

PS. rób zdjęcia bez lampy błyskowej i nie wstawiaj jak w 6 poście strasznie ciężko się to ogląda.
  • Poziom 5  
    tam wszystko jest uwalone, żębatki od kaset, bębny itp