Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alhambra - Po wymianie silnika z AHU na 1Z brak mocy migająca kontrolka świec ża

wirusibiza 24 Kwi 2016 21:35 690 5
  • #1 24 Kwi 2016 21:35
    wirusibiza
    Poziom 2  

Witam jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Jestem posiadaczem Seata Alhambry 98r. z silnikiem 1,9 tdi 90km po zakupie padł mi silnik mechanik wymienił mi go ale jak się okazało z AHU na 1Z i problem polega na tym że po wymianie stracił moc turbina dmucha ale nie daje mocy i miga kontrolka świec żarowych na vag comie wychodzi błąd wtrysku sterującego wymieniłem na działający z innego auta i dalej to samo nie można go wykasować i jeszcze jedno pytanie czy po wymianie silnika nie powinien być też wymieniony komputer silnika bo jak tak czytam te fora to AHU ma 16 bit a 1Z 8 bit czy to może być problem tego z góry dziękuję za rady

0 5
  • #3 24 Kwi 2016 21:50
    2510731
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 28 Kwi 2016 06:29
    wirusibiza
    Poziom 2  

T5 napisał:
    Został wymieniony silnik z osprzętem czy tzw "słupek'?

cały z osprzętem

Dodano po 2 [minuty]:

BEZET-AGRO napisał:
    Stracił moc? Skąd pewność że ten który został włożony ta moc miał? Sprawę błędu tez trzeba wyeliminować.

ten który został włożony moc miał bo to silnik znajomego który rozbił auto przed kolizją auto śmigało aż miło, turbo działa tylko brak mocy

0
  • #5 28 Kwi 2016 08:14
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #6 13 Maj 2016 22:24
    wirusibiza
    Poziom 2  

problem rozwiązany osprzęt z 1Z pasuje wszystko do AHU nawet ECU, niechlujny mechanik przyczasł wiązkę silnika i zrobiło się zwarcie czego objawem było wypalenie ECU na 3 pinach po wymianie auto śmiga jak nowe

0