Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka fotowoltaniczna do ogniw 18650 i powerbank USB

25 Kwi 2016 00:25 1239 2
 • Poziom 1  
  Witam. Potrzebna mi pomoc w budowie.
  Dysponuję kilkoma ogniwami fotowoltanicznymi o parametrach 65x65mm 5,5V 0.6W/90mA i 5V 150mA DC. Tak oznaczył je sprzedawca ale po przyłożeniu do lampki w domu pokazują odczyt max około 3V.

  Posiadam już dość sporo ogniw 18650 z odzysku o różnych pojemnościach - oczywiście sprawdzone specjalną ładowarką, chcę zbudować z nich akumulator który ładował by się płytkami fotowoltanicznymi i jak to połączyć.
  Mam płytkę z elektroniką i gniazdami USB z powerbanku chińskiego na jedno ogniwo 18650 (przy 6 połączonych ogniwach również działa z tą pcb).
  Chciał bym używać zbudowanego z nich akumulatora do ładowania smarfona tableta i tp z USB. Również w razie czego móc ładować z USB lub fotowoltaniki.

  W jaki sposób podłączyć ogniwa fotowoltaniczne aby ładowały ogniwa 18650. W jakim układzie je połączyć i czy wymagają jakiejś elektroniki sterującej żeby ładować akumulator z ogniw? No i czy np. dwa tak małe ogniwa które wymieniłem będą w stanie ładować akumulator nawet w bardzo długim czasie? Jeżeli ładowanie wymaga elektroniki sterującej to jak ją zrobić lub kupić?
 • PCBway
 • Poziom 28  
  LukasMotors napisał:
  5,5V 0.6W/90mA i 5V 150mA DC. Tak oznaczył je sprzedawca


  LukasMotors napisał:
  po przyłożeniu do lampki w domu pokazują odczyt max około 3V.


  Bo to są pewnie parametry max, przy słońcu...
 • PCBway