Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iphone - Czyszczenie kleju pod układami bga

gsmowiec 25 Apr 2016 12:14 1737 8
    gsmowiec
    User under supervision
    Witam
    Mam problem z oczyszczeniem miejsca pod układem z tego czarnego kleju.
    Z wylutem oraz wlutem układu sobie radzę jednak w niektórych przypadkach przerasta mnie oczyszczenie kleju po wylutowaniu układu.
    Generalnie to robię to pod mikroskopem przy użyciu gor±cego powietrza.
    Kupiłem w aptece najcieńsz± igłe jak± mieli ale nawet ona jest za duża do oczyszczania pomiędzy padami. Zdarza mi się przy czyszczeniu wyrwać kilka padów i niekoniecznie one s± puste. Macie na to jaki¶ specyfik do rozpuszczania tego czarnego g***a pod układem? Chciałbym się dowiedzieć czym wy oczyszczacie ten klej wokół padów pod układem.
    Dzięki
    BlizzardGSM
    Level 11  
    Zastosuj topnik przed wylutowaniem i zaraz po, na koniec potraktuj to IPA. Grunt żeby tam się nie bawić z tym długo, bo im dłużej, tym gorzej, no i jeszcze możesz dorzucić do tego plecionke do usuwania pozostało¶ci je¶li masz grotow± lutownice.
    boneksl
    Level 18  
    I to niby ma być sposób? Serwisy używaj± mini frezarek np proxxon mf 70, nie chce mi się wierzyć w jak±¶ chemie, sam próbowałem na sto sposobów od chemi samochodowej(zmywacze do uszczelnień), poprzez super "chińskie" ¶rodki, a również kwasy.

Nic tego badziewia nie rusza na zasadzie, kropelki i przetarcia ¶ciereczk± po 2 minutach.
    jib
    Level 15  
    Pilada6086 rozwiń temat " pomęczyć" ?
    gsmowiec
    User under supervision
    Podbijam temat.
    Macie jak±¶ chemie do usuwania tego czarnego kleju pod układami bga w iphone.
    Nie chodzi mi to jak kto¶ wyżej wspomniał o efekt polewasz i po kilku minutach przejeżdżasz szmatk± bo takiego czego¶ pewnie nie ma ale chodĽmy o rozmiękczenie żeby było łatwiej usun±ć.