Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GPON - Łączność ograniczona

25 Kwi 2016 13:07 723 11
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić.

Losowo, chociaż mam podejrzenia, że przy maksymalnym obciążeniu łącza (najczęściej przy graniu w FIFE 16 online) rozłącza Internet (lokalnie) i wyskakuje komunikat o ograniczonej łączności (żółty trójkącik przy ikonce). Jak pisałem brak Internetu jest tylko u mnie (po kablu), podczas gdy Wifi ma się dobrze. Rozwiązanie tego problemu jest banalne. Wyłączam i natychmiast włączam kartę sieciową i Internet jest z powrotem, co wyklucza problem u dostawcy.

Rozważałem kupno karty sieciowej via USB i testowanie przez jakiś czas. Temat założyłem ponieważ mam nadzieję, że ktoś miał podobny, albo taki sam problem i wie jak sobie z tym poradzić.

Uprzedzając pytania:
    - oszczędzanie energii jest wyłączone
    - mapa połączenia (terminał gpon -> router -> karta sieciowa)
  • Poziom 16  
    Wymień patchcorda. Najtańsze i najszybsze rozwiązanie.
    Karta na USB ograniczy Ci predkość do okolo 10Mbit.
    Taka ciekawostka najtańsze karty RJ-45 10/100Mbit mają interface USB 1.1 a nie 2.0
    Jest adnotacja że są kompatybilne z 2.0
  • Poziom 9  
    To nie takie proste.. Testowałem na dwóch różnych i jest to samo.. Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że patchcordy mam dwa. Jeden z terminala do routera i drugi z routera do karty.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Router twój ? tak ? to Podłącz komputer wprost do terminala, odłącz router.
  • Poziom 9  
    Nie jestem do końca pewien, ale chyba było podobnie. Nie mogę od tak sobie odłączyć routera, gdyż nie tylko ja z niego korzystam, ale jak mi się uda dam znać.

Jeszcze coś.. ważnego. Wcześniej kiedy miałem inny router problem był taki sam. Na nowym problem pojawił się właściwie po paru dniach od użytkowania.
  • Poziom 26  
    Sprawdź czy są nowe sterowniki do karty sieciowej.

Odciąż swoje łącze na czas gry: wywal torrenty i tym podobne.
  • Poziom 43  
    Szczota6 napisał:
    Karta na USB ograniczy Ci predkość do okolo 10Mbit.

Że jak?:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/USB
    "USB 2.0 (Hi-Speed) Urządzenia zgodne z warunkami nowej specyfikacji mogą pracować z maksymalną szybkością 480 Mbit/s (60 MB/s). Rzeczywista szybkość przesyłu danych zależy od konstrukcji urządzenia. Według testów portalu CNet[10] maksymalna prędkość zapisu kształtuje się w granicach od 25 do 30 MB/s, a odczytu od 30 do 42 MB/s. Jest to głównie spowodowane tym, że transmisja danych przez port odbywa się w trybie half-duplex na jednej parze przewodów. Urządzenia w standardzie USB 2.0 są w pełni kompatybilne ze starszymi urządzeniami. Data ogłoszenia specyfikacji: 27.04.2000.

USB 3.0 (SuperSpeed) Urządzenia zgodne z warunkami nowej specyfikacji mogą pracować z szybkością 5 Gbit/s[1]. W transmisji stosuje się kodowanie 8b/10b, przez co rzeczywista przepustowość łącza danych wynosi 4 Gbit/s (500 MB/s)[11]. Nowy standard oprócz standardowych przewodów (dla kompatybilności w dół z USB 2.0 i 1.1) do szybkich transferów wykorzystuje dwie dodatkowe, ekranowane pary przewodów w full-dupleksie. Pierwsza prezentacja tej technologii odbyła się na targach CES 2008. Data ogłoszenia specyfikacji: 17.11.2008".

Tak jak piszą Koledzy - najpierw sprawdzić kable łączące cały ten sprzęt (rozłączyć wszystko łącząc się bezpośrednio pod terminal operatora).
  • Poziom 16  
    Poszesz o USB 2.0 a USB 1.1 do ilu Ci przytnie?
    Ponad 90% kart RJ-45 sprzedawanych jest na 1.1 a w opisie piszą, że jest kompatybilne z 2.0 a nie ,że posiada taki interface.
    Popatrz na allegro na najtańsze to sie mocno zdziwisz, że tyle tego ludzie kupują.
  • Poziom 43  
    Szczota6 napisał:
    Poszesz o USB 2.0 a USB 1.1 do ilu Ci przytnie?

Kiedy ostatnio w komputerze widziałeś port USB 1.1? - komputery od dobrych 5 lat (jak nie więcej) mają już porty 2.0.
    Szczota6 napisał:
    Ponad 90% kart RJ-45 sprzedawanych jest na 1.1 a w opisie piszą, że jest kompatybilne z 2.0 a nie ,że posiada taki interface.
    Popatrz na allegro na najtańsze to sie mocno zdziwisz, że tyle tego ludzie kupują.

No wybacz - jak ktoś kupuje tanie chińskie gówno niewiadomego pochodzenia to tak jest - dobra karta USB-RJ45 to koszt nawet i 100 zł.
  • Poziom 16  
    Kto kupuje karte 10/100mbit za 100zl jak mozna kupic "identyczna" za 20zl. Przeciez myslenie ludzi jest takie ze ten co sprzedaje za 100zl to oszust bo wygladaja identycznie.
    Zreszta pisalem wczesniej o tym i dziwie sie Twojego zdziwienia
  • Poziom 43  
    Szczota6 napisał:
    Kto kupuje karte 10/100mbit za 100zl jak mozna kupic "identyczna" za 20zl.

Nie wiesz co piszesz - właśnie potem wychodzi co wychodzi - to NIE jest to samo, to NIE jest takie samo, to NIE jest nawet nic podobnego.
    Szczota6 napisał:
    Przeciez myslenie ludzi jest takie ze ten co sprzedaje za 100zl to oszust bo wygladaja identycznie.

No cóż: idiotów nie sieją...

Kup porządną kartę porządnego producenta - nie ma prawa się coś dziać, nie ma prawa to NIE działać.