Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Micra + sygnalizator bezprzewodowy Elmes + moduł

Irek12345678 25 Kwi 2016 19:19 1236 5
 • Poziom 3  
  Witam serdecznie zakupiłem zestaw MICRA + sygnalizator bezprzewodowy Elmes WSS + moduł do kumunikacji bezprzewodowej Elmes. Proszę o pomoc jak wpiąć to do modułu MICRA, gdyż w instrukcji jest tylko do centrali CA + ewentualna konfiguracja. Mam jeszcze jeden problem - czujki nie pokazują diodą wykrycia ruchu. Dopiero po sabotażu jakby "budzą" się i przez jakiś czas dioda działa - od czego to zależne? Z góry dziękuję za pomoc.
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Witam
  Kolego coś mi się wydaje że za bardzo Ci się nie chciało poczytać instrukcji...
  http://www.elmes.pl/files/WSM%20polska_phpx5gClP.pdf w instrukcji w/w sygnalizatora oraz modułu jest wszystko opisane jak należy go podłączyć wraz z przykładami podłączeń. A jeżeli chodzi o czujniki ruchu to w jakim trybie masz ustawioną zworke E-SAVE MODE kołki zwarte czy rozwarte ??
  PS. Nie oczekuj gotowców narysuj chociaż schemat jak chciałeś tą syrenę podłączyć :)
  Pozdrawiam
 • Poziom 3  
  Otóż czytałem, ale schematy są od CA10 i DSC, które bardzo różnią się od MICRA :/ Zworki obecnie mam rozwarte - bez E-Save Mode..
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Witam,

  Irek12345678 napisał:
  Mam jeszcze jeden problem - czujki nie pokazują diodą wykrycia ruchu. Dopiero po sabotażu jakby "budzą" się i przez jakiś czas dioda działa - od czego to zależne?


  Czujki, bodajże przez 3 minuty od zamknięcia obudowy, są w trybie testowym. Sygnalizują wtedy diodą naruszenie. Po tym czasie dioda jest automatycznie wyłączana - to są czujki zasilane bateryjnie, więc nie wymagaj cudów...
  Tryb oszczędzania energii dotyczy jedynie sposobu komunikacji z modułem, nie ma wpływu na włączenie diody.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 3  
  Dziękuję za pomoc. Problem dzięki Waszym uwagom został rozwiązany.