Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C++ - Niemożliwe uruchomienie jakiegokolwiek programu-pusta konsola

Piterixos 25 Kwi 2016 19:22 393 2
  • #1 25 Kwi 2016 19:22
    Piterixos
    Poziom 19  

Witam
    posiadam laptop Lenovo Z50 z systemem windows 8.1 w wersji 64 bit. Ostatnio doświadczyłem denerwującego problemu polegającego na wadliwym działaniu wszelakich programów napisanych w C++.

Objawia się to tym, że po skompilowaniu i uruchomieniu wyświetla mi się konsola, ale nie wyświetla się żadna treść za wyjątkiem migającego kursora. Próbowałem Code Blocks w najnowszej wersji jak i starszej 13.12, a także Dev C++, ale nie pomogło to ani odrobinę, podobnie jak odpalanie jako administrator.

Nie działa nic poza jednym wyjątkiem. Jeżeli w najnowszym CB spróbuję skompilować i uruchomić domyślnie tworzony program Hello World!, to wyświetla się on poprawnie. Wystarczy jednak, że zmienię ów napis na cokolwiek innego i znów pojawia się pusta konsola. Co ciekawe, jeśli potem z powrotem wpiszę w cudzysłów Hello World! to program dalej nie działa. Dopiero gdy używając opcji cofnij powrócę do tego etapu program znów się uruchamia. Ponadto CB z jednej strony reaguje np. na brak średników pokazując błędy, z drugiej zaś strony spokojnie można usunąć "return 0;" oraz "int" przed main i program nie wyświetli błędu znów racząc mnie pustą konsolą.

Nie wiem czy może mam wyłączoną jakąś usługę, czy inną opcję, a może jakieś świństwo się zalęgło na moim komputerze, bardzo proszę o pomoc.

0 2
  • #2 26 Kwi 2016 06:46
    dedito
    Poziom 39  

Piterixos napisał:
    z drugiej zaś strony spokojnie można usunąć "return 0;" oraz "int" przed main i program nie wyświetli błędu znów racząc mnie pustą konsolą.
    Bo to nie są błędy.
    Zamieść ten działający i nie działający hello world (źródło i binarka)

0
  • #3 02 Maj 2016 11:04
    penknife
    Poziom 20  

zainstaluj ponownie podpięty kompilator

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo