Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C++ - Niemożliwe uruchomienie jakiegokolwiek programu-pusta konsola

Piterixos 25 Kwi 2016 19:22 432 2
 • #1 25 Kwi 2016 19:22
  Piterixos
  Poziom 27  

  Witam
  posiadam laptop Lenovo Z50 z systemem windows 8.1 w wersji 64 bit. Ostatnio doświadczyłem denerwującego problemu polegającego na wadliwym działaniu wszelakich programów napisanych w C++.

  Objawia się to tym, że po skompilowaniu i uruchomieniu wyświetla mi się konsola, ale nie wyświetla się żadna treść za wyjątkiem migającego kursora. Próbowałem Code Blocks w najnowszej wersji jak i starszej 13.12, a także Dev C++, ale nie pomogło to ani odrobinę, podobnie jak odpalanie jako administrator.

  Nie działa nic poza jednym wyjątkiem. Jeżeli w najnowszym CB spróbuję skompilować i uruchomić domyślnie tworzony program Hello World!, to wyświetla się on poprawnie. Wystarczy jednak, że zmienię ów napis na cokolwiek innego i znów pojawia się pusta konsola. Co ciekawe, jeśli potem z powrotem wpiszę w cudzysłów Hello World! to program dalej nie działa. Dopiero gdy używając opcji cofnij powrócę do tego etapu program znów się uruchamia. Ponadto CB z jednej strony reaguje np. na brak średników pokazując błędy, z drugiej zaś strony spokojnie można usunąć "return 0;" oraz "int" przed main i program nie wyświetli błędu znów racząc mnie pustą konsolą.

  Nie wiem czy może mam wyłączoną jakąś usługę, czy inną opcję, a może jakieś świństwo się zalęgło na moim komputerze, bardzo proszę o pomoc.

  0 2
 • #3 02 Maj 2016 11:04
  penknife
  Poziom 20  

  zainstaluj ponownie podpięty kompilator

  0