Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 2000 r., 1.9 TDI - problem z uruchomieniem samochodu

supermarcin1990 25 Kwi 2016 21:40 531 3
  • #1 25 Kwi 2016 21:40
    supermarcin1990
    Poziom 4  

Witam
    Często mam tak, że kiedy próbuję uruchomić samochód, tzn. przekręcam klucz, żeby uruchomić silnik, to samochód przez chwilę chodzi i potem gaśnie.
    Żeby go uruchomić, muszę po przekręceniu klucza naciskać i opuszczać pedał gazu, w międzyczasie pojawia się na wyświetlaczu czerwona kontrolka płynu silnikowego, chociaż poziom płynu jest w normie, i dopiero po około 0,5 minuty po rozruszeniu silnika samochód się uruchamia.
    Taką sytuację miałem codziennie rano w czasie zimy, kiedy były mrozy - żeby móc uruchomić samochód, musiałem go koniecznie uruchomić wieczorem dzień wcześniej - dzięki temu samochód mógł bez problemu uruchomić się następnego dnia rano.
    Obecnie wiosną tak się dzieje, gdy samochodem się nie jeździ przez dłuższy czas, to znaczy na przykład 2 dni.
    Co może być przyczyną, że samochód się nie uruchamia i jak to naprawić?
    Z góry dziękuję za odpowiedź

• Pomocny post
    #2 26 Kwi 2016 18:38
    Staszek49
    Poziom 33  

Może paliwo cofa się do zbiornika, w wyniku czego silnik się zapowietrza. Po dłuższej przerwie w jeździe autem zwróć uwagę, czy w wężykach (przezroczystych) przy filtrze paliwa nie ma pęcherzyków powietrza. Jeśli jednak będą, to usterki (nieszczelności) należy szukać w układzie paliwowym.
    Na forach znajdują się informacje dot. usuwania takich usterek.

• #3 26 Kwi 2016 19:16
    supermarcin1990
    Poziom 4  

Dzięki, to popatrzę na wężyki

• #4 27 Kwi 2016 10:35
    lemmak
    Poziom 20  

Jaki to silnik - możesz podać coś więcej? Konstrukcja może mieć znaczenie.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo