Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż "junkersa" w drewutni na działce letniskowej.

25 Kwi 2016 21:44 1452 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    Przerobiłem dwa kontenery biurowe na domek letniskowy o wymiarach 5x6m. W domku jest łazienka i mały kącik kuchenny. Ponieważ chciałem podnieść komfort mycia się w cieplej wodzie postanowiłem zakupić podgrzewacz wody typu Junkers WRP11 B23 przerobiony przez specjalistę na gaz z butli propan-butan.
    Ponieważ kontener może być zbyt szczelny piecyka w nim nie powieszę tylko do tych kontenerów dostawiłem drewutnię (2x3m).
    Drewutnia ma ściany z desek + obite nieszczelnie płytą OSB, dach z blachy dachówkowej. W drewutni oprócz rowerów i narzędzi będzie wisiał piecyk a pod nim stała butla gazowa.

Mam pytanie kilka pytań związanych z tym podłączeniem.
    1. Jaki wysoki powinien być komin ? czy wystarczy przepust tylko przez boczną część drewutni ?
    2. Jak zaizolować przejście rury przez drewnianą ścianę ?
    3. Czy w takiej nieszczelnej drewutni piecyk musi mieć wogóle komin wystawiony "na zewnątrz" ? (woda do mycia dla 3 osób więc ilość spalin raczej nie jest wielka)
    4. Czy taki piecyk po spuszczeniu wody mogę zostawić tam przez zimę ?
    5. Czy za reduktorem mogę wstawić trójnik i gaz poprowadzić zarówno do piecyka jak i do kuchenki turystycznej dwupalnikowej ?

Jakieś inne wskazówki /porady ?
  • Poziom 2  
    Witam
    1 Wysokość komina powinna wynosić ok 0,5m od kalenicy
    2 Rura osłonowa blaszana wypełniona między kominem a osłoną materiałem niepalnym
    np.wełna kamienna
    3 tak musi jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa (dwutlenek węgla)
    każdy kocioł gazowy ma wmontowany czujnik ciągu spalin.Brak ciągu piec nie odpali
    4 można tylko należy dokładnie spuścić wodę z układu
  • Poziom 8  
    Dziękuję kolegaa2 za informację.
    Przedwczoraj zamontowałem piecyk (zanim przeczytałem Twojego posta).
    Zamocowałem go wg rys z załącznika.

Montaż "junkersa" w drewutni na działce letniskowej.

Rurę spiro wystawiłem z boku drewutni aby nie dziurawić dachu - wzorowałem się na podłączeniu jakie są w domkach holenderskich.
    Do piecyka podłączyłem standardową butlę gazową 11kg z reduktorem ciśnienia 37mbar.
    Wodę podłączyłem z hydroforu który dawał ciśnienie 1-2bar.
    Załadowałem nowe baterie i otworzyłem 2 krany z ciepłą wodą i .... kurcze niestety nie chciał odpalić! :-(
    Co może być nie tak ? Ja osobiście obstawiam za mały reduktor.
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 34  
    Prawe pokrętło przekręć maksymalnie w prawo. W ogóle było słychać pracę iskrownika?
    Hydrofor jaką ma wydajność w litrach?
  • Poziom 8  
    Teraz Ci dokładnie z głowy nie powiem ale wyglądem przypomina hydrofor Flora HY 850.
    Pokrętłem regulowałem i w prawo i w lewo i nic :-(

Właśnie zastanawia mnie to że iskiernik nie chciał wogóle zaskoczyć (iskiernik jest OK bo go sprawdzałem "na krótko" i iskrzył)