Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

citroen c3 1.4 8V 2008r. - błąd P0138

świstak84 25 Apr 2016 21:48 6381 9
    świstak84
    Level 12  
    Witam grono.
    Mam problem z citroenem c3 1.4 benzyna 8v.
    Problem polega na tym, że cały czas wywala błąd drugiej sondy lambda P0138 napięcie za wysokie. Pojazd dotarł do mnie po wizycie przynajmniej 3 mechaników i każdy rozkłada ręce. Pierwsza sonda chodzi ok natomiast ta druga ma "skoki" napięcia. Aha zapomniałem dodać, że silnik faluje na biegu jałowym. W czasie jazdy nic się nie dzieje.
    Podobno została wymieniona ta druga sonda ale jak było tak jest. Ponad to zmieniony mam sensor.
    Ze swojej strony przeprowadziłem regulację zaworów i faktycznie szczeliny odbiegały od normy. Po zabiegu tym zadowolony zrobiłem jazdę próbną i niby wszystko ok. Podjechałem zgasiłem auto na 5 może 7 min, wsiadam z powrotem a tu lipa znów check engine i ten sam błąd.
    A i jeszcze jedno. Zanim zrobiłem regulację zaworów odłączyłem pierwszą sondę i wszystko wróciło do normy. Teraz sonda podłączona i znów to samo choć musze przyznać, że regulacja zaworów dała sporo.
    Wskazania sondy 2 - bieg jałowy 0,165V i tak przez około minutę. Potem nagły przeskok na 0,8V.
    Brak mi siły.
    Wiązki sprawdzone.
    Jakieś pomysły panowie ??
    świstak84
    Level 12  
    W powyższym poście dodałem jeszcze filmik z przebiegu sond lambda.
    andrend
    Level 26  
    Niech kolega zastanowi się nad katalizatorem.
    Pozdrawiam.
    żałosna udręka
    Level 34  
    Sonda pierwsza wygląda że działa. Sprawdź pompkę powietrza, bo ten silnik chyba ma taki wynalazek. Może jakieś nieszczelności kolektora?
    świstak84
    Level 12  
    No to kolego andrend mnie zasmuciłeś.
    żałosna udręka jeszcze dziś zauważyłem, że druga sonda idzie w górę nawet do 1,2V - to chyba za dużo. Dzieje się to w momencie po zgaszeniu silnika np po 5-6 minutach temperatura ok 80-85 stopni C. Wtedy na zrozruchu sonda 1 idzie na bogato na ok 5-6 sekund.
    I jeszcze jedno zauważyłem mianowicie po dodaniu gazu i odpuszczeniu jakby strzelało w tłumik dosłownie jak wrc tylko oczywiście nie w tak dużym stopniu. Ręce opadają.
    świstak84
    Level 12  
    No nie mas nie sprawdzałem.
    Kamilfart
    Level 1  
    Witam udalo się dojsc co to było mam identycznie po odpieciu 1 sondy jest ok ale spalanie duże ok 11 a z zapieta sondą 7.5l. Ale wariuja obroty i na jałowym nie może wejscoś na obroty do tego strzela jak w wrc😊ale nie rusza pomocy pozdrawiam