Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

citroen c3 1.4 8V 2008r. - błąd P0138

świstak84 25 Apr 2016 21:48 6381 9
 • #1
  świstak84
  Level 12  
  Witam grono.
  Mam problem z citroenem c3 1.4 benzyna 8v.
  Problem polega na tym, że cały czas wywala błąd drugiej sondy lambda P0138 napięcie za wysokie. Pojazd dotarł do mnie po wizycie przynajmniej 3 mechaników i każdy rozkłada ręce. Pierwsza sonda chodzi ok natomiast ta druga ma "skoki" napięcia. Aha zapomniałem dodać, że silnik faluje na biegu jałowym. W czasie jazdy nic się nie dzieje.
  Podobno została wymieniona ta druga sonda ale jak było tak jest. Ponad to zmieniony mam sensor.
  Ze swojej strony przeprowadziłem regulację zaworów i faktycznie szczeliny odbiegały od normy. Po zabiegu tym zadowolony zrobiłem jazdę próbną i niby wszystko ok. Podjechałem zgasiłem auto na 5 może 7 min, wsiadam z powrotem a tu lipa znów check engine i ten sam błąd.
  A i jeszcze jedno. Zanim zrobiłem regulację zaworów odłączyłem pierwszą sondę i wszystko wróciło do normy. Teraz sonda podłączona i znów to samo choć musze przyznać, że regulacja zaworów dała sporo.
  Wskazania sondy 2 - bieg jałowy 0,165V i tak przez około minutę. Potem nagły przeskok na 0,8V.
  Brak mi siły.
  Wiązki sprawdzone.
  Jakieś pomysły panowie ??
 • #4
  świstak84
  Level 12  
  W powyższym poście dodałem jeszcze filmik z przebiegu sond lambda.
 • #5
  andrend
  Level 26  
  Niech kolega zastanowi się nad katalizatorem.
  Pozdrawiam.
 • #6
  żałosna udręka
  Level 34  
  Sonda pierwsza wygląda że działa. Sprawdź pompkę powietrza, bo ten silnik chyba ma taki wynalazek. Może jakieś nieszczelności kolektora?
 • #7
  świstak84
  Level 12  
  No to kolego andrend mnie zasmuciłeś.
  żałosna udręka jeszcze dziś zauważyłem, że druga sonda idzie w górę nawet do 1,2V - to chyba za dużo. Dzieje się to w momencie po zgaszeniu silnika np po 5-6 minutach temperatura ok 80-85 stopni C. Wtedy na zrozruchu sonda 1 idzie na bogato na ok 5-6 sekund.
  I jeszcze jedno zauważyłem mianowicie po dodaniu gazu i odpuszczeniu jakby strzelało w tłumik dosłownie jak wrc tylko oczywiście nie w tak dużym stopniu. Ręce opadają.
 • #9
  świstak84
  Level 12  
  No nie mas nie sprawdzałem.
 • #10
  Kamilfart
  Level 1  
  Witam udalo się dojsc co to było mam identycznie po odpieciu 1 sondy jest ok ale spalanie duże ok 11 a z zapieta sondą 7.5l. Ale wariuja obroty i na jałowym nie może wejscoś na obroty do tego strzela jak w wrc😊ale nie rusza pomocy pozdrawiam