Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z wyświetlaczem fis

GODIK 27 Jun 2005 02:09 6568 8
 • #1
  GODIK
  Level 2  
  Witam

  Tak jak w tytule mam problem z wyswietlaczem FIS pomiędzy zegarami w Audi A4. Wygląda to następująco gdy rano odpali się samochód to na wyświetlaczu wszystko widać ale po dłuższej jeździe zaczynają pojawiać się przerwy w tekście i stopniowo robi sie coraz mniej czytelny. Problem ten pojawia sie też jak autko stoi i jest nagrzane przez słońce.
  Prosze o pomoc co się z nim dzieje, co sprawdzić, jak i czy da się to naprawić.

  pzdr
 • #3
  Tom80
  Level 2  
  Mam dokładnie to samo w A4 00` bo i zegary te same. Wiadomo uż co z tym zrobić??? Rozbierać czy co ? A czy po wyjęciu zegarów nie zapali się airag???
 • #4
  jasper2
  Level 11  
  mam to samo, po wyjęciu licznika nie zapali się kontrolka airbaga!
 • #5
  szogun0
  VAG group specialist
  Jest to problem tych wyświetlaczy, że się wypalają. Pomaga wymiana no nowy (używany, ale sprawny).
 • #6
  Jacek79
  Level 37  
  oj odrazu wymiana, wystarczy naprawić
 • #7
  szogun0
  VAG group specialist
  Jacek79 wrote:
  oj odrazu wymiana, wystarczy naprawić

  A jaki jest koszt naprawy? I czy taka naprawa jest skuteczna, czy też na dwoje babka wróżyła (da radę albo nie)?
 • #8
  Jacek79
  Level 37  
  skutecznosc 100% koszt ok 300zł
 • #9
  jasper2
  Level 11  
  znaczy się koszt drugiego licznika, czy kolega naprawia :)

  a tak na poważnie rozebrałem zegary swoje stare bo kupiłem drogą kupna drugie ale totalnie uwalone nic się nie wyświetla. wracając rozebra łem swoje może się coś poprawi i doszedłem do takiego wniosku:
  fis to ekranik do którego z lewej jest przyklejona taśma, która dalej ma na sobie chipa i dalej jest lutowana do płyty. i gdy lutownicą podgrzaliśmy luty poprawiło się tylko ciut jasniejsze świecenie tzn te diody pod spodem reagowały bardziej na zmiany na wyświetlaczu ale w stosunku do zaginionych i niewyrażnych pikseli nic się nie poprawiło. mocniejsze dogniatanie miejsca klejenia folii z wyświetlaczem powodowało zaświecenie ginących pikseli lini i zanikanie w innych miejscach. więc powodem zanikania na wyświetlaczu nie są odpowiedzialne luty tylko klejenie folii do wyświetlacza. lub też ten chip na taśmie może siadać ale to już taśma do zmiany. trzeba znaleź gościa który podejmie się podklejenia styków wyświetlacza do folii. Do kolegów z Poznania słyszałem że w waszym Mieście znajduje się taka osoba. Kolega obiecał nawet się z nim skontaktować ale nic nie obiecywał bo nie wiadomo czy się jeszcze tym zajmuje. Jedno jest pewne na allegro jest masa taki zegarków jak nasze także nie kupujcie kota w worku jak ja to zrobiłem ostatnio. teraz się będę bujał bo zapewne klient wysyłał mi dobre i jak mu to teraz udowodnię że tak nie było.