Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J105 lub DCP-T500W

Samara11 25 Kwi 2016 23:22 4518 6
  • #1 25 Kwi 2016 23:22
    Samara11
    Poziom 6  

Potrzebuję drukarkę do domu ze skanerem. Do tej pory używałem HP PSC-1500 Drukarka była rzadko używana więc ciągle zasychał tusz.
    Zainteresowały mnie dwa modele Brother DCP-J105 lub DCP-T500W.
    Mam zamiar używać oryginalnych tuszy, bo z zamiennikami bywało różnie.
    Proszę o radę co kupić może być coś innego.

0 6
  • #2 26 Kwi 2016 17:01
    junior84
    Poziom 22  

Laserówkę.
    Skoro atramenty w HP zasychały to w Brotherze ze stałą głowicą problemów będziesz miał jeszcze więcej.

1
  • #3 27 Kwi 2016 13:26
    Samara11
    Poziom 6  

Laserówka jest OK, tylko przeraża mnie cena drukarki ze skanerem i cena tonerów.
    W których drukarkach rzadziej zasychają tusze ( HP,Brother).
    Słyszałem że Brother jeśli jest podłączony do prądu to działa program oczyszczania tuszy.

2
  • #4 27 Kwi 2016 18:05
    junior84
    Poziom 22  

Samara11 napisał:
    Laserówka jest OK, tylko przeraża mnie cena drukarki ze skanerem i cena tonerów.

HP M125A 600zł (model M127 z WiFi) i toner w granicach 60zł za zamiennik.
    Samara11 napisał:

W których drukarkach rzadziej zasychają tusze ( HP,Brother).
    Słyszałem że Brother jeśli jest podłączony do prądu to działa program oczyszczania tonerów.

Brother ma głowicę stałą czyli jak zaschnie to kaplica.
    Model J105 bardzo wydajne tusze , a cena podobna do laserówki.
    T500W jeszcze bardziej wydajne wkłady. Tylko są przeznaczone do częstego drukowania !!
    Twoje pieniądze Twój wybór.

System samoczyszczenia w Brother działa, należy pamiętać aby we wkładach był atrament. Samoczyszczenie poleca na przepuszczaniu atramentu przez głowicę, więc mimo że nie drukujesz to atramentu będzie ubywać.

0
  • #5 27 Kwi 2016 20:32
    Samara11
    Poziom 6  

HP M125A 600zł (model M127 z WiFi) ta drukarka nie drukuje w kolorze, a używanie zamienników w laserówkach nie wróży im długiej przyszłości.
    Używaliśmy zamienników w pracy i po jakimś czasie trafiały do serwisu.

Proszę o informację posiadaczy drukarek Brother DCP-J105, czy sprawdza się funkcja
    samoczyszczenia.

2
  • #6 28 Kwi 2016 08:44
    primol
    Poziom 11  

6 lat temu kupiłem DCP-395CN, drukarka również posiada funkcję zapobiegającą zasychaniu tuszy. Korzystam od początku z zamienników jednej firmy i problemu z zaschniętym tuszem nie było nigdy.
    Poza tym, że funkcja czyszczenia potrafi włączyć się o 2 w nocy to złego słowa powiedzieć nie mogę na tą drukarkę.

4