Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FunBox - Zrywa połączenie z bramą internetu

26 Apr 2016 06:56 5751 5

 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Jak w temacie mam ten dziadowski router od orange i już nie wiem o co w nim chodzi. Normalnie wszytko działa na kilku komputerach/telefonach jest internet i wszystko ok. Niestety kilka razy dziennie coś przestaje działać i nie da się wejść na 192.168.1.1 żeby sprawdzić co się dzieje. Brak internetu i brak możliwości wejścia na funboxa. Połączenia w tym czasie zaniku Funboxa, z innymi np.: dwie drukarki Samsunga, inne komputery, czy innymi access point są bez problemu, można wejść i sprawdzać konfiguracje ( mam tego z 15 sztuk bo duży dom ) natomiast funbox martwy brak takiej strony po jakichś 10min samo się naprawia i tak wkoło.
  Zgłosiłem problem w Orange niby wymienili na nowy ale dalej to samo. Miałem wcześniej internet z TV kablowej to nie pamiętam takich problemów, w sieci raczej nic się nie zmieniło. Pytanie czy tylko ja mam taki pech czy da się coś z tym zrobić. Sprawdzane na kilku komputerach w różnych częściach domu na różnych access pointach.

  Na początku był funbox i switch i do jego po kablu:
  2 x drukarki Samsung
  3 x komputery stacjonarne
  4 x laptopy
  1 x tv Samsung
  A po WiFi:
  6 x Smartfony
  3 x tablety
  1 x tv Samsung

  wyczytałem gdzieś że warto zmienić IP Funboxa na 192.168.1.254 - nic to nie pomogło.

  Gdzieś pisali że funbox ma problemy z DHCP - dołożyłem dodatkowy ruter i cała sieć działa teraz w zakresie IP 192.168.0.1xx - sieć wewnętrzna działa bez problemu, ale dostęp do netu kilkadziesiąt razy dziennie znika na około 10min i jednocześnie dostęp do 192.168.1.254 funboxa. Podczas zaników diody świecą poprawnie.

  Nastąpiła kolejna zmiana aby odciążyć Funboxa - WiFi i DHCP obsługuje nowy ruter i do jego dodatkowo dwa AP, bo albo dzieciaki narzekały że nie mają neta , albo babcia, odstęp pomiędzy nimi to kilka pokoi jakieś 40m budynek poniemiecki z grubymi ceglanymi ścianami.

  A na wszelkie telefony do Orange to odpowiedz taka sama, że u nich jest wszystko dobrze, i przecież wymieniliśmy panu Funboxa, a mi już ręce i pomysły opadają.
  Wielokrotne pingowanie Funboxa potrafi skrócić czas pojawienia się internetu i jego strony konfiguracyjnej.

  Jak jest net, to nawet co sobotni zlot małolatów potrafi działać, około 20 smartfonów
 • Level 31  
  Witaj.
  Od wielu lat korzystam z neostrady. Wcześniej pod TPSA teraz orange. Z poprzednimi routerami były problemy co jakiś czas. Po wymianie, przy przedłużaniu umowy na FunBoxa - problemy się skończyły. Od 1,5 roku nigdy nie miałem żadnej "zwiechy". Nie mam aż tylu urządzeń jak u Ciebie ale trochę się tego zbiera czasami. Podobnie jest u kilku moich znajomych - nikt nie narzeka.
  pzdr.
 • Level 1  

 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Po przejściu z dostawcy kablówki Multimedia na Tego Orange też byłem zadowolony przez 4 miesiące, ale od początku grudnia zeszłego roku zaczęło się sypać.

  W necie sporo ludzi pisze o tym problemie - ale nigdzie nie ma rozwiązania tego problemu :cry:
  na elektrodzie też to było już przerabiane - ale bez skutku.

  jurek.adam wrote:
  Kup porządnego Fritza i będziesz miał spokój.

  A coś dokładniej na temat tego fryca i o co z nim chodzi ?
 • Level 1  

 • VIP Meritorious for electroda.pl
  miałem możliwość pożyczenia innych ruterów i wielka D... inne rutery i nawet Fryce też się tak samo zachowywały.
  Pozostaje mi chyba ścigać Orange aż do skutku - może coś oni wymyślą.