Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka Briggs 675 Toro rozgrzewa się i gaśnie

tomsto2 26 Kwi 2016 09:35 1620 5
  • #1 26 Kwi 2016 09:35
    tomsto2
    Poziom 8  

Witam
    Kosiarka Briggs Toro 675 (2004)odpala ładnie, a w miarę rozgrzewania obroty zaczynają falować i w końcu gaśnie. Po zgaśnięciu iskra jest.
    Zakładałem identyczną świecę od innej kosiarki, ale problem pozostaje.
    Po ostygnięciu odpala, a jak się rozgrzeje to znów gaśnie.
    Przy tłumiku ma taki bimetaliczny włącznik ssania, ale wygląda na to że działa.
    Podejrzewam wadliwą membranę gaźnika, ale nie jestem pewien. Proszę o pomoc i z góry dziękuję .

0 5
  • Pomocny post
    #2 26 Kwi 2016 21:38
    szymek.n
    Poziom 11  

Co znaczy rozgrzeje się i gaśnie? Jeśli działa chwilkę i gaśnie to jest problem z dopływem paliwa, wskazuje na to fakt, że po chwili można motor uruchomić. Gaźnik do czyszczenia.

1
  • #3 27 Kwi 2016 20:49
    tomsto2
    Poziom 8  

Działa chwilę to znaczy kilka minut 2-3 minuty, nawet da się kosić trawę bo ma pełną moc, ale jak się rozgrzeje to obroty zaczynają falować i gaśnie.
    Dopóki jest gorąca to się nie da odpalić, a iskra jest.
    Jak postoi około 5 minut to odpala za pierwszym szarpnięciem.

0
  • Pomocny post
    #4 27 Kwi 2016 21:05
    szymek.n
    Poziom 11  

Słaby przepływ paliwa, proszę zmienić filtr paliwa a jak nie pomoże to proszę gaźnik wyczyścić.

0
  • #5 29 Kwi 2016 21:33
    tomsto2
    Poziom 8  

wszystko możliwe, jutro się pobawię bo mam czas.
    Podejrzewałem membranę z tego względu że na zimę było całkiem spuszczone paliwo, a w gaźniku też sucho było bo odpalił i poczekał aż zgaśnie.
    Tak ktoś doradził włascicielowi żeby zrobił, a ja lubię najpierw wywiad zrobić zanim się biorę za robotę, to wtedy się nie muszę tyle na rozkręcać śrubek.

0
  • #6 30 Kwi 2016 21:46
    tomsto2
    Poziom 8  

miałeś nosa z tym przepływem paliwa, tyle że gaźnik czysty a problem był w zbiorniku.
    Była wada fabryczna zbiornika, mianowicie źle wykończony zbiornik, wiór plastiku po wtryskarce zasłonił światło przewodu którym idzie paliwo do gaźnika i do tego kilka małych paprochów no i paliwo nawet nie chciał za bardzo kapać.
    Rozwierciłem wkrętarką otworek, wydmuchałem paprochy i po problemie, kosiara zapaliła z pierwszego kopa i buczy jak trzeba.
    dzięki za pomoc.

1
  Szukaj w 5mln produktów