Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA Excel - Kopiowanie wartości komórki z arkusza ze zmienną Numeracją

26 Kwi 2016 10:04 1011 4
  • Poziom 7  
    Witam
    Na wstępie chciałbym podkreślić że stawiam pierwsze kroki w programowaniu VBA, proszę o wyrozumiałość.

Pracuję obecnie nad funkcją która kopiowała by wartość z arkusza "Data Entry n" do arkusza "Data Entry n+1" gdzie n to liczba zmienna. Załóżmy że mam 3 arkusze : " Data Entry 1" " Data Entry 2" " Data Entry 3". Chciałbym kopiować komórkę "R2" z arkuszu " Data Entry 1" do komórki "R1"Data Entry 2" i analogicznie dla kolejnych arkuszów " Data Entry n". Poniżej zamieszczam kod którym chciałem to zrobić, niestety znaczik "Integer" nie może być przypisany do numeracji arkuszu. Mam nadzieję że napisałęm to w zrozumiały sposób. Pozdrawiam :)

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Pomocny post
    Specjalista - VBA, Excel
    Sheets("DATA ENTRY " & s)
  • Poziom 7  
    Niestety dalej nie działa. Załączam plik na którym pracuje, zapewne ułatwi on trochę próbe znalezienia rozwiązania.

Makro tej funkcji znajduje się w drugim module. Sama formuła testowana jest arkuszu "DATA ENTRY 2" komórka R1.

Docelowo formułą musi znaleźć sie w każdym arkuszu DATA ENTRY
    Skrót klawiszowy Ctrl + Shift + N - powoduję stworzenie nowego arkuszu.
    Zapewne można to też rozwiązać w inny sposób.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Ale że jak? Jak masz n (ciągła numeracja?) arkuszy to dla każdego 1..n-1 to wykonać? Jedną komórkę czy wiele? Z R2 do R1, czyli wiersz do góry?
    Samo kopiowanie komórki jest proste z wykorzystaniem zapisu proponowanego przez JVR:
    Sheets("DATA ENTRY " & s+1).Cells(y,x).value=Sheets("DATA ENTRY " & s).Cells(y,x).value
    Dołóż do tego odpowiednie pętle i już.
  • Poziom 7  
    Musiałem jeszcze trochę powalczyć ale dzięki waszym radom w końcu sie udało. Dziękuje ! :D