Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford galaxy mk2/sharan mk2 - Drgania/trzesienia na wolnych obrotach.

Meon 26 Apr 2016 12:15 3456 10
    Meon
    Level 11  
    Witam,
    Mam problem z swoim galaxy z roku 2001, silnik auy, czyli blizniak sharana.
    Trzęsie mi budą na wolnych obrotach. Nie ciagle - powiedzmy 2 sek czuć drgania, po czym 5sek ciszy, po czym znow drga kilka sek.
    Przy wcisnieciu sprzegla drgania ustają.
    Niby proste, gdyby nie to że mam nowe sprzeglo, docisk, dwumase(sachs wszystko).
    Co poradzacie mi w tym momencie?
    Pozdrawiam.
    polonez15
    Level 33  
    Dwumasa nowa? Nie regenerowany wynalazek?
    Meon
    Level 11  
    Nowa, od sprawdzonego sprzedawcy.
    energetyk
    Level 12  
    Nie sugerowałbym się od razu sprzęgłem.Trzeba sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry.Najprościej to wykrecic świece żarowe powinny tak samo wygladać,jesli któras jest bardziej zanieczyszczona,tłusta to nie pali równo na ten cylinder.a przyczyn moze być kilka-awaria wtryskiwacza,zerwany klin w kole napędu wałka rzozrządu,lużne przewody,przebita uszczelka pod głowicą.Przy dobrym spalaniu silnika spaliny sa przezroczyste i troche smierdzą octem tj.czysty dwutlenek wegla.Jakjest niebieski gryzący dym to nie ma kompresji.sprawdż to co napisałem,napisz jak jest.
    Meon
    Level 11  
    Rozumiem, tylko dlaczego po wcisnieciu sprzegla objawy ustaja?
    Samochod pali i jezdzi calkiem dobrze, nic nie przerywa, nic nie szarpie. Tylko te wolne obroty.
    energetyk
    Level 12  
    Może tak być że sam wał korbowy nie przenosi drgań które przy wciśniętym sprzęgle pozostają w układzie kinematycznych układu tłokowo-korbowego.Trzeba sprawdzić to co napisałem, pierwszy objaw siwy dym jest wodoczny zaraz po zapaleniu silnika najlepiej zimnego.
    Meon
    Level 11  
    Kurcze, po odpaleniu na zimno puści "bąka" przez jakąś sekundę... W weekend posprawdzam go VAGiem i ew. odkręcę świecy.
    Miał też wymieniany rozrząd nie dawno temu.. Może to być winą w/w usterki?
    polonez15
    Level 33  
    Nie wiem co musiałby mieć nie halo z wałem, by po wysprzęgleniu drgania ustawały... Co do PD, to też raczej nie to. No i te przerwy w drganiach... Podczas jazdy żadnych negatywnych objawów?
    Meon
    Level 11  
    Dokładnie, podczas jazdy wszystko jak najbardziej ok. Tak więc od czego najlepiej zacząć naprawę/diagnozę?
    jamszoł
    Level 16  
    Ktos juz tu sugerował
    Sprawdź poduchy przy skrzyni i silniku
    Moze podczas wymiany nie dokręcili ich ? - urwali gwint czy pękła poducha przy dokrecaniu ( ta od skrzyni)