Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma MG5550 - Nie wlacza sie w ogole.

26 Kwi 2016 15:10 3957 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich,

Mam problem z drukarka jak w temacie. Problem jest w tym ze wogole sie nie wlacza po nacisnieciu power on. Juz wymienialem bezpieczniki (angielska wtyczka) nawet wyciagnalem zasilacz lecz nie ma zadnych oczywistych objawow usterki a nie mam schematu.
    Musze dodac ze zepsula sie po ok 3 miesiacach uzywania :(
    Paragon zniszczylem wiec moge zapomniec o gwarancji.
    Prosze o pomoc jesli ktos ma dostep do schematu zasilacza lub calej drukarki oraz informacje na temat procesu w jaki drukarka wlacza sie. Chodzi mi tu o moze schemat blokowy jak i ktory blok drukarki akurat wlacza zasilanie z mikroprocesora lub tym podobne.

Wdzieczny jestem za kazda pomoc.
  • Poziom 17  
    Zadzwoń na infolinie Canona i dowiedź się czy na podstawie numeru seryjnego nie mogą stwierdzić czy drukarka jest jeszcze na gwarancji.
    HP tak robi.

Jeżeli chcesz reklamować bezpośrednio w sklepie to nie musisz mieć paragonu wystarczy udowodnienie że to kupiłeś czyt. przelew, wyciąg z konta potwierdzający płatność kartą, historia zamówień w sklepie internetowym. Nawet podanie konkretnej daty zakupu powinno wystarczyć, w końcu sklep swoją kopię paragonu też posiada.

• Poziom 34  
    Bez dowodu zakupu może być problem. Na zasilaczu są podane parametry napięć. Sprawdź miernikiem czy są takie same. Również występuje oznaczenie zasilacza, może ktoś ma taki do odsprzedania.
    Jeżeli wydaje Ci się, że zasilacz działa, to wyjmij głowice z drukarki. Należy zdjąć górna obudowę, chyba że możesz przesunąć ręcznie całą karetkę w pozycje środkową. Po wyjęciu odczekaj 15 min. i włącz drukarkę nie wkładając głowicy. W ten sposób wyeliminujesz uszkodzenie głowicy.
    Napisz co się udało ustalić.
  • Poziom 9  
    Witam,

Bylem chwilke zajety szkola ale wrocilem do tematu.
    Wstawiam kilka zdjec. No wiec zasilacz mowi jakie napiecia powinny byc ale jak mierzto tylko dostaje 11V i okolo 8V
    Mysle ze to moze jest jakis standby mode i po nacisnieciu guzika "on" mikrokontroler zalacza pelne zasilanie?
    Co do karety tuszy to nie moge jej przesunac w tym momencie i chyba bede musial rozkrecic drukarke calkiem?
    Czy jesli jest problem z kareta to nie wlacza nie drukarka wogole? Nawet wyswietlacz? Pytam bo myslalem ze wyswietli chociaz blad jakis albo co...

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi!
  • Poziom 9  
    Witam,

Chcialem poinformowac, ze problem rozwiazalem wlasnie przed chwileczka.
    Zakupilem kolejna taka sama drukarke ktora sie wlacza ale nie dziala poprawnie. Wymienilem plytke glowna z wewnatrz drukarki jak na zdjeciu i wszystko smiga jak nalezy.

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam forumowiczow.

Canon Pixma MG5550 - Nie wlacza sie w ogole.