Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung AM080FXMDGH - Okablowanie

Jokarma 26 Apr 2016 16:01 1356 6
 • #1
  Jokarma
  Level 10  
  Witam, pisze do kolegów z zapytaniem. Mam za zadanie okablowac klime samsunga.

  Agregat zew. 3f AM080FXMDGH/EU. Wypuszcze zasilanie z tablicy tak jak to na projekcie. Do tego jest 6szt. Jednostek wewnętrznych, ktore tez maja swoje zabezpieczenie w tablicy na projekcie, tez wyprowadze do nich zasilanie z tablicy. A jak wygląda sterowanie tego między agregatem zewn. A jednostkami wewnętrznymi ? :) (generalnie to leży niby w zakresie instalatorów klimy) pytam raz że ciekawości, dwa taka wiedza się przyda może kiedyś, Gdyż Klimy jeszcze nie robiłem.

  I druga sytuacja taka sama tyle ze Agregat na dachu jedno fazowy AJ080FCJ4EH
  I dwie jednostki wewnętrzne.

  Podsumowując:
  *przewód z tablicy na dach do jednego agregatu

  *drugie zasilanie z tablicy na dach drugiego agregatu

  *z tablicy zasilania do jednostek wewnętrznych

  i.... no właśnie jak to steruje ? ;)

  Z góry dziękuję za wszelkie wyjaśnienia i wyrozumiałość dla laika ;))
 • Helpful post
  #2
  p.obelix
  Refrigeration equipment specialist
  Sterowanie odbywa się zazwyczaj przewodem dwu żyłowym plus ekran. Każdy producent ma swój własny protokół komunikacyjny pomiędzy urządzeniami i innymi peryferiami (piloty naścienne, sterowniki centralne itp. )
 • #3
  Jokarma
  Level 10  
  Czyli rozumiem ze jak doprowadze zasilania z tablicy bezpieczników do kazdego urządzenia (agregat i jednostki wewnętrzne) to juz bedzie ok i wystarczy położyć dwuzyłówke z agregatu do jednostek wewnętrznych ? :) n i e musi byc polączenia kablami elektrycznymi miedzy agregatem a wewnętrznymi ? :)
 • #5
  Jokarma
  Level 10  
  Generalnie w projekcie jest napisane ze sterowanie miedzy agragatem a wnetrzem lezy po stronie instalatorow klimy, ale w zyciu roznie bywa :P wiec juz coś jakby wiecej wiem :)

  zawsze występuje takie polaczenie mniej więcej jak powyzej, czy zdarza sie np uklad -- tablica -> agregat, agregat -> poprzez zabezpiecznie -> jednostka wewnętrzna
 • Helpful post
  #6
  p.obelix
  Refrigeration equipment specialist
  Trzeba rozróżnić układy klimatyzacji, przedstawiony przez Ciebie to tzw. DVM-Samsung ale są jeszcze inne takie systemy np. VRV-Daikin, VRF-Fujitsu, Multi V-LG tu są potrzebne przewody dwużyłowe do komunikacji. Są jeszcze systemy split i multisplit tu zasilamy jednostki zewnętrzne (ale nie na 100% są wyjątki) a następnie przewodem np. 4x1 mm2 zasilamy jednostkę wewnętrzną 4 żyła sterowanie.
 • #7
  Jokarma
  Level 10  
  Aha w ten sposób ;) no to juz mi rozjaśniło pogląd na sytuacje :) dziekuje bardzo za wytłumaczenie, to pozostaje pomyślec o wycenie i dzialac ;)

  o tyle fajnie ze w pionie mam juz przepusty, koryta w pomieszeniu z rozdzielnia, tak samo na dach wiec zadnego kłucia uhuhu :)