Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Genus Premium - Błąd 501/504 pomaga przeczyszczenie elektrody

ethics 26 Kwi 2016 17:39 2949 6
  • #1 26 Kwi 2016 17:39
    ethics
    Poziom 2  

Mam taki problem. Piec powiedzmy chodzi dobrze przez parę dni i zaczyna mieć problemy z wykryciem płomienia. Próbuje 3 razy zapalić, czasem się mu uda czasem nie ale działa aż do momentu kiedy już w ogóle nie może odpalić. "Brak płomienia".

Biorę wtedy elektrodę jonizacyjną lekko czyszczę drobnym papierem i piec działa tak kilka dni i po tym czasie znowu to samo. Wówczas znowu lekko przeczyszczę i mam spokój na kilka dni.

Myślałem, że może elektroda walnięta, kupiłem nową ale jest dokładnie to samo.

Nie wiem dlaczego lekkie przeczyszczenie pomaga. Elektroda jest nowa nie zużyta, nie widać nic na niej a jednak taki zabieg pomaga na chwilę.

1 6
  • #2 26 Kwi 2016 19:50
    olejopalacz2
    Poziom 23  

Moze gaz kiepskiej jakosci

1
  • #3 11 Maj 2016 18:08
    capaci
    Poziom 8  

Witam, walnięta płyta główna. Bardzo częsta usterka w tych modelach kotłów. Problem z wykrywaniem jonizacji płomienia. Są ludzie w necie, którzy naprawiają tą usterkę za rozsądne pieniądze.

0
  • #4 06 Gru 2016 10:26
    p140
    Poziom 2  

Hallo, jak rozwiazales ten problem? czy wimieniles elektronike (koszt 800zl) czy jakos poradziles? Mam ten sam problem walcze juz z 3 miesiace i w kolko to samo , serwisant poleca wymiane elektroniki. W necie wyczytalem ze podobno mozna to naprawic niskim kosztem 30zl, ale trzeba wiedziec co wymienic, jaki kondensator. Znalazlem instrukcje jak to sprawdzic i co wymienic ale ona nie pasuje do moich oznaczen , nie widze C900 czy C901 i wartosci 10nf.

ponizej cytat:

"Witam, Sprawdź napięcia na na zenerze przy kondensatorze oznaczonym jako „ C901” czy jest napięcie 6,2V jeżeli jest napięcie to prawdopodobnie nie masz sterowania na bazie tranzystora oznaczonego jako Q900 (BC327). Spowodowane jest to główne uszkodzeniem kondensatora oznaczonego jako C900 lub C901, oba mają wartość 10nF. Jest to standardowa usterka w tych piecach wynikająca z przepięć w sieci 230V. Po naprawie radze zastosować listwę filtrującą napięcie zasilania piecPomocy

Pozdrawiam serwisantów aristona, koszt naprawy 0,70 zł nowa płyta średnio 700zł + montaż serwisanta.

2
  • #5 15 Lut 2017 12:29
    easypl12
    Poziom 11  

Mam ten sam problem z tym piecem, to raczej nie ta elektroda bo była wymieniana i na długo to nie pomogło.
    Obecnie mam zdmuchniecie i przymusowy reset co 2-3 dni.

Piec jest na gwarancji wiec w nim nie grzebie, został wezwany serwis który zawyrokował wymianę płyty głównej.

Jak mi wymienią ten element to dam znać czy problem się rozwiązał.

1
  • #6 15 Kwi 2019 12:01
    aszx
    Poziom 2  

Witam,

@ easypl12, czy wymiana płyty na gwarancji pomogła na bład 504?

Pozdrawiam,
    aszx

0
  • #7 16 Kwi 2019 21:52
    easypl12
    Poziom 11  

Płyta została wymieniona na gwarancji i od tego czasu mam 0 błędów, 0 zdmuchniętego płomienia.
    Taki stan już trwa od 2-3mcy więc mogę stwierdzić, że pomogła wymiana płyty.

Dodano po 3 [minuty]:

p140 napisał:
    Jest to standardowa usterka w tych piecach wynikająca z przepięć w sieci 230V

raczej to nie to powoduje problem, mój piec od początku był podpięty pod porządny UPS i miał idealne warunki zasilania.
    Ja bym obwiniał kiepskiej jakości komponenty na PG pieca, słabe kondensatory to bolączka taniej elektroniki dzisiejszych czasów.

0