Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowy system alarmowy do mieszkania

26 Kwi 2016 17:43 930 7
  • Poziom 7  
    Witam,

Mam pytanie do fachowców o pomoce w wyborze systemu alarmowego do mieszkania. Mój budżet to około 2000 PLN.

Podstawowe wymagania:

- 1x centrala z modułem GSM, 3x czujniki ruchu, 1x manipulator (+ ew. 2x pilot/karta itp.), 1x syrena wewnętrzna, 2x kontaktrony do drzwi,

- system musi być całkowicie bezprzewodowy i zasilany z baterii, tj. czujki, kontaktrony, manipulator i także syrena (oczywiście poza centralą, która powinna i pewnie musi być także, poza akumulatorem, zasilana z sieci i z tym nie ma żadnego problemu),

- centrala nie powinna mieć "wbudowanej" wewnętrznej syreny, ew. może mieć, ale z możliwością jej całkowitego wyłączenia,

- system powinien posiadać moduł GSM do powiadomień o alarmie,

- chciałbym sam to wszystko skonfigurować i podłączyć i zależy mi na tym aby to było w miarę proste (oczywiście nie miałem do czynienia z tego typu urządzeniami, ale jak najbardziej jestem techniczny ;-)

- dodatkowo fajnie by było gdyby wszystkie elementy komunikowały się z centralką w komunikacji dwukierunkowej (800 Mhz +)

Oczywiście poczytałem trochę i poszperałem w sieci. Zaczęło się od chińskiego sprzętu typu Chuango i Smanos (tak wiem, to dziadostwo). Poprzez Satel Micra, tak wiem, to nie system alarmowy, a moduł alarmowy (zbyt prosty i "awaryjny" (?)), aż dotarłem do DSC Alexor (za drogi i trochę "starawy" (400Mhz) (?)) i Jablotron (super drogi ;-) (?)).

Poza tym nic innego ciekawego nie znalazłem i stąd pytanie i prośba o pomoc do fachowców.

Co polecicie Panowie? Co wybrać?
  • Poziom 13  
    Za 2000 zł. Będzie ciężko coś fajnego znaleść. Versa plus i do tego abax?
  • Poziom 13  
    Jeśli wybór jest między micrą a elmesem to biorę elmesa.
  • Poziom 13  
    Najprawdopodobniej wyjdzie trochę ponad 2000zł, ale też proponowałbym Versa Plus. Do tego pamiętaj, że musisz dokupić także trafo 40VA oraz jakiś niewielki akumulator (7Ah). Na koniec czujki, kontaktrony i sygnalizator jak mówiłeś. Co do manipulatora - przewodowa wersja będzie tańsza.

Radiolinię sobie powinieneś odpuścić do obsługi systemu alarmowego.
  • Poziom 13  
    Słyszałem że genevo ma wypuściś jakąś bezprzewodówke ale nie wiem czy to prawda i co to będzie. Ale czekam.
  • Poziom 7  
    Dziękuję Panowie za odpowiedzi.

Przyznam szczerze, że cenowo i sprzętowo najbardziej faktycznie pasuje mi Micra (szkoda tylko, że nie ma komunikacji dwukierunkowej), a co do sygnalizatora, to w sumie zewnętrzny mogę wewnątrz założyć i też będzie ok (może będzie odrobinę za drogi, ale cóż).
    Jeżeli chodzi o Elemesa to nie odpowiada mi integracja Centrali z manipulatorem (bo chyba tak jest?), wolałbym aby te elementy były oddzielone.
    Natomiast Panowie co do Versy i Abaxa, to kompletnie nie wiem co mógłbym wybrać i kupić. Nie znalazłem gotowych zestawów, a i już pewnie sama konfiguracja i podłączenie nie jest takie proste jak Micry?
    Alexora, to chyba w ogóle odpuszczę.

Ale wracając do Micry, czy ta jednokierunkowa komunikacja będzie OK i odpuścić sobie komunikację dwukierunkową i się przy niej nie upierać? Jakie jest Wasze doświadczenie i zdanie w tym temacie? Druga sprawa, to na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie, podłączeniu i konfiguracji Micry? Jakieś hinty podrzucicie? Czego może mi brakować, a o czym nie pomyślałem?