Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP ProBook 4525S - Po wystartowaniu ciemny ekran i pasy

26 Kwi 2016 21:54 633 6
  • Poziom 21  
    Witajcie,
    Chciałbym się Was poradzić co do Notebooka HP ProBook 4525S. Być może to jakaś typowa usterka tego modelu a ja nie chcę wydawać pieniędzy w ciemno. Po włączeniu ekran jest ciemny, nie czarny bo podświetlenie matrycy startuje jedna na matrycy wyświetlają się tyko takie cieniutkie paski jak na poniższym zdjęciu:

Na pewno nie jest to karta graficzna ponieważ po podłączeniu do zewnętrznego monitora wszystko jest dobrze.

Obstawiam matrycę ale nie mam też pewności czy przypadkiem taśma nie jest uszkodzona. Wizualnie nie wygląda, wygląda bez zastrzeżeń, nie ma nigdzie przetarcia ani pęknięcia. Gdyby ktoś z Was miał do czynienia z tym modelem i byłby w stanie pomóc to będę przeogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam.
  • Spec od monitorów
    Poszukałeś w tematach napisanych na tym forum
    Cytat:
    Fraza: ProBook 4525S Znaleziono 80 wyników(0,16 s)

Z doświadczenia
    - na podstawie opisu (bez kol. pomiarów jakichkolwiek)
    50:50 matryca lub coś na płycie głównej
    Schematy serwisowe pod platformę Wistron PATEK DIS (z dodatkową grafiką) lub UMA
    Cytat:
    napis na MB: 48.4GJ02.011

są dostępne w sieci.
  • Poziom 29  
    lukpio3 napisał:
    Na pewno nie jest to karta graficzna ponieważ po podłączeniu do zewnętrznego monitora wszystko jest dobrze.

Błędne wnioskowanie.
    To jest na radeonie czy nvidii ? Który rok produkcji ?
  • Spec od komputerów
    lukpio3 napisał:

Na pewno jest to karta graficzna.
  • Poziom 21  
    To dlaczego jeśli jest to karta graficzna to po podłączeniu do innego monitora lub TV wszystko działa? Miałem kiedyś już HP z serii Pavilion dv6 i tam jak padła mi grafika to po pierwsze ekran był czarny a po drugie podłączenie do jakiegokolwiek monitora nic nie dawało. Dalej było czarne. A tu jak podłącze zewnętrzny wyświetlacz to normalnie mogę pracować i wszystko jest ok.
  • Spec od monitorów

Dmuchnij Hot"em na North, będzie jasne.
    *pod procesory Phenom II, Turion II lub Athlon II.

• Poziom 21  
    I okazało się że jednak matryca. Na nowej wszystko gra :)