Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV - ci¶nienie doładowania

27 Cze 2005 10:07 8193 5
  • Poziom 18  
    Golf IV 2001 TDI ALH. Mam problem z takim błędem 17964 turbochanger pressure - control limit not reached ''regulacja ci¶nienia doładowania poza zakresem." I tak po zapaleniu turbina chodzi poprawnie ECU wysyła na sterowanie turbin±, po przejechaniu ponad 10km ECU wył±cza sterowanie turbin±.W czasie jazdy testowej przepływka w normie, wydaje mi sie że czujnik w kolektore dolotowym zaniża warto¶ć. Dane porównywałem z materiałami do tego silnika uzyskanymi w serwisie VW. Może ktos się spotkał z takimi problemem.
  • Poziom 24  
    Mialem ostatnio passata z takim bledem, ale przy jezdzie testowej odczytalem zbyt duze cisnienie doladowania. Kasowalem blad jezdzil znowu ok do chwili mocnego przygazowania np: na trzecim biegu (okolo 4200 obr/min). Po depnieciu lapal blad i znowu mula. Wymienilem szary zawor sterujacy turbina i klient twierdzi, ze jest ok.
    Pozdr.
  • Poziom 18  
    Własnie przypuszczam że albo pompa podcisnienia (to szare) lub czujnik podcisnienia. Dzi¶ popołudniu to sprawdze.
  • Poziom 25  
    A nie ma ręcznej regulacji ci¶nienia na zaworze?
  • Poziom 16  
    popatrz na podcisnienia w waste gateprzed i za zaworem
  • Poziom 18  
    PO wyczyszczeniu EGR (prawdopodobnie zawieszony) i przepływki samochód odzyskał troche z mocy. jednak wskazania przepływki przy 3000obr nie osi±gaj± jeszcze parametrów zadanych 735mg/suw, wskazanie ci¶nienia w kolektorze 1765. Czekam teraz gdy trafi do mnie jakis TDI z sprawnym przepływomierzem. W tym momecie brak powyzszych problemów.