Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf IV - ci¶nienie doładowania

27 Jun 2005 10:07 9138 5
  • Level 18  
    Golf IV 2001 TDI ALH. Mam problem z takim błędem 17964 turbochanger pressure - control limit not reached ''regulacja ci¶nienia doładowania poza zakresem." I tak po zapaleniu turbina chodzi poprawnie ECU wysyła na sterowanie turbin±, po przejechaniu ponad 10km ECU wył±cza sterowanie turbin±.W czasie jazdy testowej przepływka w normie, wydaje mi sie że czujnik w kolektore dolotowym zaniża warto¶ć. Dane porównywałem z materiałami do tego silnika uzyskanymi w serwisie VW. Może ktos się spotkał z takimi problemem.
  • Level 24  
    Mialem ostatnio passata z takim bledem, ale przy jezdzie testowej odczytalem zbyt duze cisnienie doladowania. Kasowalem blad jezdzil znowu ok do chwili mocnego przygazowania np: na trzecim biegu (okolo 4200 obr/min). Po depnieciu lapal blad i znowu mula. Wymienilem szary zawor sterujacy turbina i klient twierdzi, ze jest ok.
    Pozdr.
  • Level 18  
    Własnie przypuszczam że albo pompa podcisnienia (to szare) lub czujnik podcisnienia. Dzi¶ popołudniu to sprawdze.
  • Level 25  
    A nie ma ręcznej regulacji ci¶nienia na zaworze?
  • Level 16  
    popatrz na podcisnienia w waste gateprzed i za zaworem
  • Level 18  
    PO wyczyszczeniu EGR (prawdopodobnie zawieszony) i przepływki samochód odzyskał troche z mocy. jednak wskazania przepływki przy 3000obr nie osi±gaj± jeszcze parametrów zadanych 735mg/suw, wskazanie ci¶nienia w kolektorze 1765. Czekam teraz gdy trafi do mnie jakis TDI z sprawnym przepływomierzem. W tym momecie brak powyzszych problemów.