Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powolna rozbudowa komputera - Zasilacz.

27 Kwi 2016 10:03 426 7
  • Poziom 7  
    Witam ;). Po woli chcę rozbudowywać mój komputer, póki co zdążyłam zmienić procesor i doinstalować kostkę ram'ów. Aktualnie posiadam sprzęt:
    Płyta główna: GA-H61M-S2-B3
    Procesor: Intel Pentium G2030 3Ghz (żaden mocarz, ale w porównaniu z tym co miałam i tak jest o niebo lepiej ) .
    Pamięć Ram: 6 gb (2gbx4gb) - tutaj planuje sprzedać kostkę 2gb i zamienić ją na 4gb.
    Brak karty graficznej.
    System Windows 7 sp1 , 32bit
    Zasilacz: Logic 500.

I tutaj właśnie rozchodzi się o zasilacz - muszę koniecznie go zmienić. Ciągnę już na nim 4 lata, a wiem że jest to zasilacz tragiczny i boję się , że w końcu się spali (tak jak stało się to na moim starym sprzęcie, z uszkodzonym dyskiem...) . Chce go wymienić na coś lepszego, myślałam o firmie Corsair. I tutaj pytanie: Starczy mi 550w? Już piszę co bym chciała uzyskać:

Chodzi mi o taką rozbudowę komputera, na którym mogłabym instalować jakieś nowsze gry , np. fifa 15 czy nowe gta. Zależy mi na tym, ponieważ mam siostrzeńca i chcę go rozbudować z myślą o nim .
    Myślałam o zmianie procesora na Intel i5 i dorzucenie karty graficznej 1gb albo 2gb . Tylko właśnie ten zasilacz... Nie wiem czy 550 by pociągnął, czy już kupić mocniejszy. Na zasilacz używany chciałabym przeznaczyć maks 200 zł. Ewentualnie możecie polecić jakąś kartę graficzną a nawet procesor :).
    Będę wdzięczna za każdą sugestie :)

Ps. To już taka moja ciekawość: Niby mam zainstalowane 6gb ramu, ale pamieć używana to już tylko 3,42Gb - czy to jest spowodowane tym, że pamięć pożera mi zintegrowana karta graficzna?
  • Poziom 17  
    ashanej napisał:

Ps. To już taka moja ciekawość: Niby mam zainstalowane 6gb ramu, ale pamieć używana to już tylko 3,42Gb - czy to jest spowodowane tym, że pamięć pożera mi zintegrowana karta graficzna?

Z powodu ograniczenia 32-bitowego systemu operacyjnego Windows, gdy instalowana jest pamięć fizyczna większa niż 4 GB, wyświetlany rzeczywisty rozmiar pamięci będzie mniejszy niż 4GB.

Co do samej zmiany komputera to potrzebna jest informacja jaki budżet jest do dyspozycji.
  • Poziom 7  
    elektryk88 napisał:
    ashanej napisał:

Z powodu ograniczenia 32-bitowego systemu operacyjnego Windows, gdy instalowana jest pamięć fizyczna większa niż 4 GB, wyświetlany rzeczywisty rozmiar pamięci będzie mniejszy niż 4GB.

Co do samej zmiany komputera to potrzebna jest informacja jaki budżet jest do dyspozycji.

Tak jak mówie: Zasilacz do 200 zł. Procesor jakoś do 250 zł (też używany) , karta graficzna myślę że też w granicach 200-250 zł .

I dziękuje za odpowiedź co do wykorzystywanej pamięci :)
  • Poziom 17  
    A czy płyta główna zostaje taka sama?
  • Poziom 7  
    elektryk88 napisał:
    A czy płyta główna zostaje taka sama?

Wydaję mi się, że póki co tak. Chyba, że np. bardziej opłacało by się najpierw zmienić płyte główną, żeby dobrać już lepsze podzespoły ale chyba taka starczy, co?
  • Poziom 17  
    -Jeśli zostajemy przy tej samej płycie głównej to procesor do 250zł używany to maksymalnie Core i3 3220.
    -Jeśli zmieniamy to płyta główna z chipsetem B85 do 250zł to Gigabyte GA-B85M-D3H-A i procesor Pentium G3258 (jeśli podkręcamy) lub G3260 (jeśli nie będzie podkręcania) też koszt 250zł.
    -Karta graficzna do 250zł Radeon HD7770.
    -RAM proponowałbym narazie zostawić.
    -Zasilacz (firmowy)550W spokojnie wystarczy.
    -Windows 7 zmienić na 64bit jeśli ma być wykorzystywana cała zainstalowana pamięć RAM
    :)
  • Poziom 7  
    elektryk88 napisał:
    -Jeśli zostajemy przy tej samej płycie głównej to procesor do 250zł używany to maksymalnie Core i3 3220.
    -Jeśli zmieniamy to płyta główna z chipsetem B85 do 250zł to Gigabyte GA-B85M-D3H-A i procesor Pentium G3258 (jeśli podkręcamy) lub G3260 (jeśli nie będzie podkręcania) też koszt 250zł.
    -Karta graficzna do 250zł Radeon HD7770.
    -RAM proponowałbym narazie zostawić.
    -Zasilacz (firmowy)550W spokojnie wystarczy.
    -Windows 7 zmienić na 64bit jeśli ma być wykorzystywana cała zainstalowana pamięć RAM
    :)

I dziękuje bardzo za odpowiedź! :D
    Zastanowie się co z płytą, ewentualnie póki co kupie ten procesor i3, a dopiero później nową płyte i procesor a ten i3 sprzedam razem z płytą :)
  • Poziom 17  
    Oczywiście zasilacz należy koniecznie wymienić bo podany model znajduje się na "czarnej liście" zasilaczy,działa 4 lata zapewne dlatego,że dotychczasowy komputer nie obciąża go zbytnio(brak zewnętrznej karty graficznej),ale to jest tykająca bomba.Wybór Corsair jest bardzo dobry gdyż ten znajduje się na liście rekomendowanych zasilaczy,jeśli 550W to model "Corsair VS Series 550W 80PLUS " będzie odpowiedni-koszt 200-220zł,napewno będzie długo służył i będzie można spokojnie spać :)