Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MTD 12KM - Traktorek kosiarka słychać stuki przy kręceniu rozrusznikiem

przemo33 27 Apr 2016 12:37 3699 18
    przemo33
    Level 13  
    Witam,
    Zakupiłem Traktorek kosiarkę MTD 12KM model Spider 91s 2006r. i co mnie niepokoi to to ,że słychać stuki przy kręceniu rozrusznikiem.(jak kręcę to OK, ale jak już załapuje i przestaje kręcić to słychać stuknięcie, Silnik jak zapali pracuje normalnie.)

Co może być przyczyna?

Z góry dziękuje i pozdrawiam
    Staszek49
    Level 35  
    Sprawdź stan akumulatora, w razie potrzeby podładuj go. Zbadaj włącznik zapłonu (stacyjkę), może styki nie kontaktują należycie, podobnie rozrusznik.
    przemo33
    Level 13  
    Witam,
    Tylko ,że on kręci i odpala tylko przy puszczeniu stacyjki slychac takie glosne stukniecie jakby coś nie odbiło na czas.

Pozdr.
    User removed account
    Level 1  
    Harley883
    Level 14  
    Pierwsze załapanie pracę słychać zawsze twardziej ,sprawdz jeszcze mocowanie silnika . Jak te cztery śruby są luzne to też potrafią słuchowo niepokoić.
    szymek.n
    Level 12  
    Bendix się zacina. Proszę sprawdzić w jakim stanie koło zębate i w jakim stanie jest tuleja ślizgowa.
    przemo33
    Level 13  
    Witam,
    Zębatki wyglądają na dobre.

Jak sprawdzic stan tuleji? (Jak ściągnąć ziegera który zabezpiecza od góry strasznie tam wąsko i niema jak go podważyć? )

Pozdr.
  • Helpful post
    szymek.n
    Level 12  
    Szanowny Panie,
    Jeśli dobrze widzę, to ten trzask występuje w momencie odchylenia rozrusznika i wskazuje na to, że nie zazębia się on prawidłowo i po kilku obrotach wierzchołki zębów kół natrafiają na siebie. Proszę dać dystanse pod rozrusznik, zwykłe płaskie podkłaki i pokombinować z ich ilością. Takie osie kół zębatych powinny być względem siebie równolegle. Same koła zębate od siebie też powinny być w stałej konkretnej odległości. Dystanse powinny pomóc. Do roboty, powodzenia :)
    szymek.n
    Level 12  
    Tulejka ślizgowa winna. Jest mosiężna, więc ma prawo klęknąć po x latach użytkowania.
    przemo33
    Level 13  
    Witam,
    Niestety po wymianie tulejek dalej przeskakuje :(

Pozdr.
    User removed account
    Level 1  
    szymek.n
    Level 12  
    Skąd miałeś tulejkę? Tokarz dorobił? Bo nie ma ich w sprzedaży. Może rozmawiamy o zupełnie innej części. Niektóre rozruszniki nie miały tulejek mosiężnych a zwyczajnie oś chodziła w wywierconym otworze w korpusie i te jeszcze szybciej klękały.
    przemo33
    Level 13  
    Witam,

Tulejki dorobił tokarz.

Nie widać specjalnie uszkodzeń na wieńcu koła.

Pozdr.
    szymek.n
    Level 12  
    Jak tak rąbało po zębach, aż cały rozrusznik odchylało sprawdź czy oś wirnika jest prosta. Wiele możliwości już nie zostało i raczej ciężko będzie coś zdalnie pomóc.
    przemo33
    Level 13  
    Witam,
    A czy to przypadkiem, nie jest wina wadliwego odprężnika (przytrzymuje/cofa koło zamachowe przy rozruchu)?

Muszę dodać , że jak ściągnę fajkę ze świecy to nic nie stuka tylko cały czas kręci normalnie tylko wiadomo nie odpala.

Zapłon nie przestawiony bo klin na swoim miejscu.

Co dalej z tym fantem?

Pozdrawiam
    szalonytom
    Level 1  
    Witajcie,

mam identyczny problem w moim traktorku mtd 125/92. Od 2 sezonów strzela i odchyla rozrusznik. Bez świecy próbowałem, odchyla trochę mniej. Zauważyłem też że mniej strzela gdy się kręci na niskich obrotach. Jak już odpali to chodzi bez zastrzeżeń.

Ja u siebie od pewnego czasu znajduje opiłki magnesu w okolicach silnika. O czym może to świadczyć?
    przemo33
    Level 13  
    Witam,
    U mnie bez świecy nie strzela i nie odpycha.
    (wczoraj zmniejszyłem luz na zaworach do 0,15 na obu było wcześniej około 0,3 i jest może minimalnie lepiej)

Odnośnie magnesów to zapewne tak jak i u mnie to strzelanie i odpychanie powoduje kruszenie magnesów na kole magnesowym (magnesy odpowiedzialne za ładowanie akumulatora)

Czekamy na jakieś twórcze podpowiedzi.

Pozdrawiam