Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wadliwe działanie Pralki Amica PA 5580A510.

27 Kwi 2016 15:00 1440 8
  • Poziom 9  
    Witam,
    sprzęt jak w temacie. Pralka bez ładunku działa prawidłowo. Po załadowaniu rzeczy pobiera wodę i wypuści całą wodę. Świeci się dioda koniec prania a dioda gotowa błyśnie 2 razy. Po zdjęciu programatora nie widać uszkodzeń triaków i elementów smd. (myślałem że może być uszkodzone sterowanie zaworem przesterowania). pozdrawiam i proszę o pomoc
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 18  
    Zrób reset pralki AMICA PA – test 5% daj znać o efektach
  • Poziom 9  
    Witam,
    wszystkie przewody zdjęte i założone moduł przejrzany i założony pralka śmiga parę dni i jest fajnie. Niestety do dzisiaj. Pralka pobrała wodę wyprała wszystko elegancko zaczęła pobierać do płukania i kłopot. Woda wypuszczona koniec cyklu i co ciekawe dioda miga dla odmiany 4 razy czyli przepełnienie – za wysoki poziom wody, uszkodzony zawór, uszkodzony programator, uszkodzony presostat. Myślę że skoro pralka robi to sporadycznie to można wyeliminować moduł czyli jak można sprawdzić presostat. Czy może źle myślę? jakieś pomysły?
    Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    Czy przewód elastyczny presostatu i misa, sprawdzone pod względem czystości?
  • Poziom 9  
    Witam po małej przerwie,
    pralka bez zmian pobiera wodę i wypuszcza o dziwo co któryś raz działa prawidłowo. Wężyk presostatu cały i czysty (przedmuchany) odłączyłem na dole koło bębna czysto. Presostat sprawdzony miernikiem ichyba jest ok tzn. jeden wspólny i pralka pusta przejście, dmucham, kliknięcie poziom normalny i wspólny przejście i tak samo z przepełnieniem. nie wiem tylko czy nie doszedł do siebie po tych wszystkich próbach.
    Proszę o jakieś porady
    pozdrfawiam
  • Poziom 28  
    Ten podany typ Amici nie ma zaworu przesterowującego . Jeżeli w pralce jest zawór przesterowujący , proszę podać właściwy typ pralki.
  • Poziom 9  
    Dzięki za zainteresowanie,
    Pralka jak w tytule tj. PA 5580A510. Nie ma zaworu przesterowującego. Pytam o presostat hydrostat jak w linku
    http://allegro.pl/pressostat-hydrostat-pralka-amica-b1-335-50-30-200-i6221604128.html
    on jest odpowiedzialny za poziom wody więc jak ma jakiś problem to może pralka wywala wodę bo ma błędne info? Dziwne, że przy którejś próbie pralka zadziała.
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Przyczyną dziwnego zachowania pralki może (ale nie musi) być upłynność grzałki.
    Uczepiłbym się jeszcze połączenia MAIN - Hydrostat. Obie wtyczki i przewód czy nie powodują chwilowego rozwarcia. Być może sam hydrostat może mieć zaśniedziałe styki (chyba że jest cyfrowy)
  • Poziom 9  
    Witam,
    przyczyną buł hydrostat. Miernik pokazywał przejścia nie tych par co powinien. Nowy hydrostat przejścia oczywiście prawidłowe, pralka śmiga.
    Pozdrawiam i dziękuję