Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

De Longhi ESAM 5708-S - zbyt drobno zmielona kawa, zamontuj dyszę wody

andrzej49 27 Apr 2016 15:17 3333 7
 • #1
  andrzej49
  Level 16  
  Witam posiadam ekspres De Longhi Perfecta ESAM 5708-S jest prawie nowy 2 miesięczny(nie ma gwarancji)-użytkowany i konserwowany zgodnie z instrukcją.Pojawia mi się komunikat - wyskakuje błąd "zbyt drobno zmielona kawa, zamontuj dyszę wody",robię to on płucze i nie pomaga.Mielenie kawy nastawione na 6,5 czyli prawie najgrubsza .Ekspres był odkamieniany kilka razy pod rząd( zalecanym płynem De Longhi). Zrobił potem poprawnie klika kaw,ale potem ponownie wyświetlił ten sam komunikat.Dodam jeszcze że wlewam mu tylko przefiltrowaną wodę z butelek nie kranówkę.Regulacja młynka nie pomaga.W czym tkwi problem?
  Dodam jeszcze że zaglądaliśmy do przepływomierza -czyściutki woda leci ,śmigiełko się płynnie kręci.
  Na próbę włożyłam zaparzacz-zespół zaparzacza do ekspresu znajomego który ma taki sam ekspres i u niego na moim zaparzaczu robi.Niestety nie znam go na tyle dobrze i też trochę było mi wstyd żeby pożyczyć od niego zaparzacz.
  Po tym jak u niego zrobił kilka kaw to i u mnie zrobił ze 4 kawy i znów wyskoczył komunikat zbyt drobno zmielona....
  Dodam jeszcze że fusy po kawie nie są w formie suchych krążków tak jak powinno to być tylko błoto z wodą :cry:
 • #2
  BRum
  Level 21  
  Niewielka szansa ,że uda się bez wymiany elektroniki naprawić ekspres.Zaparzacz nie ma nic wspólnego z tym.
 • #3
  andrzej49
  Level 16  
  Brum
  a wymiana termobloka(grzałka przepływowa) bo jeszcze to przychodzi mi na myśl?

  Dodano po 9 [minuty]:

  przypomniało mi się jeszcze że jak występuje ta usterka to ekspres podgrzewa z 3,4 krotnie czego wcześniej nie było ,czyli naciskam kawę on robi podgrzewanie i wracana standardowy ekran ja znowu kawa on to samo i tak ze 3 razy dopiero po tym jak nacisnę kawę mieli próbuje tłoczyć i wyskakuje zbyt drobno zmielona....
 • #4
  BRum
  Level 21  
  Termoblok grzeje,drożny jest/woda ciepła leci/ więc to nie to.Zaobserwuj czy po zmieleniu kawy włącza się pompa na krótką chwilę za nim zostanie sprasowana kawa.
 • #5
  andrzej49
  Level 16  
  tak wlącza się ciśnie raz i nic i drugi raz i wyskakuje zbyt drobno....

  Dodano po 2 [minuty]:

  no właśnie wodę podgrzewa wrzątek leci ,płucze i odkamienia i zawsze leci jak robię płukanie -parą czyszczenie zbiornika na mleko też leci
 • #6
  brutus1950
  Level 13  
  Miałem to samo .
  Był naprawiany przez serwisanta w mojej obecności .
  Wszystko działało dobrze przez jakies 4 miesiące , następnie problem pojawił się ponownie . Na jakiś miesiąc zrezygnowałem z używania ekspresu . Jednak po pewnym czasie powróciłem do tematu . Przed zmieleniem kawy dwukrotnie włączyłem płukanie . Zmieliłem kawę i błąd się nie pojawił . Przed wyłączeniem ponownie włączyłem płukanie .
  Teraz przed zrobieniem kawy zawsze dodatkowo płukam oprócz normalnej procedury . Bład się nie powtarza .
  Express działa już około 5 miesięcy bez awarii.
  Dodam jeszcze , że serwisant zdemontował cały blok z dyszami i włożył do zbiornika z wodą dodając jakieś małe tabletki , jak powiedział do rozpuszczania tłuszczu . Usunęło to dużo osadu właśnie z dysz i rurek .
  Zgłoszenie urządzenia "zamontuj dyszę " wprowadza według mnie w błąd , ponieważ puszczając wodę poprzez dyszę wody pomijamy dysze z których wypływa kawa . W tym odcinku przepływu jest właściwy problem.

  Mój express to DeLonghi ECAM23.450
 • #7
  sorier
  Level 28  
  brutus1950 wrote:
  serwisant zdemontował cały blok z dyszami

  Co to jest "blok z dyszami"?
 • #8
  brutus1950
  Level 13  
  Chodzi mi o cały panel sterujący . na dole są wylewki (dysze) . Możliwy demontaż po odkręceniu obudowy tylnej i odkręceniu śrub mocujących . Odpięte zostały plastikowe rurki . Dopiero wtedy wymontował z panela wylewki . Ja nie jestem serwisantem więc piszę co widzialem prawie rok temu . U mnie pomogło to co napisałem wcześniej.

  Dzisiaj jest 16 marca 2020r zgłoszenie o zbyt drobno zmielonej kawie nie pojawiło się ani raz.