Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

php - Kopiowanie zawartości tabeli na jednym serwerze na drugi

piochuxl 27 Kwi 2016 18:36 717 5
  • #1 27 Kwi 2016 18:36
    piochuxl
    Poziom 20  

Mam bazy na 2 serwerach. Mają one identyczne tabele i chciałbym by skrypt uruchamiany np cronem o północy najpierw czyścił wszystkie tabele na serwerze A a następnie kopiował do nich zawartość tabel z serwera B. Nie wiem jak się do tego zabrać. PS dziennie dochodzi około 25k rekordów więc co dzień będzie coraz więcej.

0 5
  • Servizza
  • #2 27 Kwi 2016 19:07
    marcinj12
    Poziom 40  

Nie napisałeś jaka to baza, ale ja bym wykorzystał do tego skrypt eksportujący rekordy z bazy A do pliku .txt (SQLem lub poleceniem bazy danych - chyba każdy poważny system BD oferuje takie opcje) np. o północy, a serwer B, w analogiczny sposób np. o 1.00 uruchamia proces importu z tego pliku. Po imporcie plik można przenieść do jakiegoś podkatalogu i zaopatrzyć go w znacznik daty - dodatkowy plus przy debugowaniu ew. problemów z importem.

0
  • Servizza
  • #3 27 Kwi 2016 19:12
    piochuxl
    Poziom 20  

Mysql ale faktycznie to dobry trop. Tylko liczyłem że jedna baza będzie pobierać dane z drugiej w locie.

0
  • #4 09 Maj 2016 17:13
    #
    Poziom 13  

Fajnie by było gdybyś podał powód takiego kopiowania. Może jest inne wyjście z problemu.

0
  • #5 10 Maj 2016 07:27
    piochuxl
    Poziom 20  

Więc na serwerze z hostingu mam skrypt zliczający wejścia itd mniejsza o szczegóły ważne że co dzień dochodzi koło 500k rekordów. Chciałbym natomiast by obrabiał to serwer który mam u siebie w domu. I chodzi mi o to jak zrobić by np serwer który mam w domu co dzień o godzinie np 3 rano ściągnął zawartość bazy i dopisał do swoich tabel(identycznych) a następnie skasował zawartość tabel na hostingu. Niestety hosting nie wyrabia z obróbką ale za to jest 100% pewny że zapisze zawsze rekord.

0
  • #6 12 Maj 2016 13:51
    #
    Poziom 13  

Jeśli mowa o jednej tabeli to może zamiast kopiowania całej bazy warto zmodyfikować zapis rekordów tak żeby łączył się z obiema bazami? Nie byłoby wtedy problemu z usuwaniem i wgrywaniem całej bazy za każdym razem. Żeby przeskoczyć długie łączenie się z bazą to może postawić usługę, do której wysyłałbyś tylko request z danymi co trwałoby krótko a serwis zapisywałby dane w drugiej bazie.

0