Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd inicjowania aplikacji

27 Kwi 2016 19:25 2667 2
  • Poziom 5  
    Pobrany plik instalacyjny Adobe po uruchomieniu podaje komunikat, że pojawił sie błąd inicjowania aplikacji i każe zamknąć kreatora. Tym samym znika w "pobranych" owy plik. :cry:
    Taki sam problem był wcześniej przy pobieraniu aktualizacji.Sądząc, że jest jakiś błąd w programie odinstalowałam wszystko ( tak myślałam) ale w folderze Adobe/Setup jest folder Data1.cab - 130 MB z 2212r. W folderze Setup.exe pozostał AcroReader.msi (pakiet instalacyjny) oraz ABCPY.INI z ustawieniami konfig.1KB.
    Poza tym jest folder ARM zawierający stare wersje instalatorów programu 18,2 MB.

Nie wiem, czy te pozostałości mają cos wspólnego z moim problemem i dlaczego korzystając z unistalera zapewniającego, że wszystkie pliki zostały usunięte te jeszcze pozostały. Czy mogę je usunąc ?

Jaka może być poza tym przyczyna niemożności zainstalowania programu i czy do zapisów PDF wystarczy sam A. Acrobat czy musi być całość z Readerem ?
    Mam Win XP, problem dotyczy zarówno FF jak i IE
  • Poziom 29  
    Włączyc java script w FF: https://support.mozilla.org/pl/kb/javascript#w_waaleczanie-i-wyaaleczanie-javascriptu
    Usunąć wszystkie pozostałości po pierwszej instalacji, po włączeniu java scriptu w przeglądarce; powtórnie ściagnąć plik instalacyjny.Zainstalować.
    Gdyby były dalej problemy z ww programem, ściągnąć któryś z tych: http://www.pcformat.pl/programy-Edycja-dokumentow-14.html
    na czas instalacji Adobe Readera wyłączyć antywirusa, ale plik musi być "pewny", czyli bez wirusów.
    Program anywirusowy musi być aktualny, albowiem jak podaje Microsoft: "Od czasu do czasu oprogramowanie antywirusowe może błędnie zidentyfikować instalator programu Acrobat Reader jako szkodliwe oprogramowanie. W błędnych raportach program ten jest uwzględniany w kategoriach: „TrojWare.Win32.Trojan.Agent.Gen”, „Trojan/JmGeneric.bcy”, i „Podejrzany”. Użytkownicy zgłaszają również błąd „Inicjowanie się nie powiodło”, w wyniku którego instalator jest poddawany kwarantannie.

Dostawcy oprogramowania antywirusowego i usługodawcy obecnie aktualizują swoje oprogramowanie tak, aby instalator programu Acrobat Reader był prawidłowo rozpoznawany. Upewnij się, że oprogramowanie antywirusowe jest aktualne".
  • Poziom 5  
    Serdeczne dzięki za sugestie :D Myślałam podobnie...

Sprawdziłam jednak w raportach Kasperskyego i znalazłam wpis w kontroli aplikacji, że Adobe Download Manager jak i instalator programu zostały zakwalifikowane do grupy zaufane, znajdują się w grupie znanego oprogramowania.Czyli ta opcja odpada....

Usunięcie folderu ze śmieciami po Adobe (i kilku innych folderów z plikami) z konta użytkownika jest nie możliwa -
    odmowa dostępu.Zazwyczaj ma to miejsce, gdy uprawnienia do tego ma tylko adm.( tak myślę )

Zaglądając do folderu Documents and Settings/All Users na koncie administratora nie mogę odnaleźć poszukiwanego folderu (i innych) z plikami, które chcę usunąć przed kolejną próbą instalacji programu :cry: Nie mogę "dostać" się też do innych , które chciałam usunąć a są na koncie użytkownika ( około 180 MB niepotrzebnych plików ! )

I tego nie rozumiem :cry: