Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

początki w szkole, na co sie przygotować

27 Kwi 2016 19:32 690 15
  • Poziom 2  
    Witam od wrzesnia na 90 % bede w pierwszej klasie technik elektryk moze mi ktos opowiedziec jak to wygląda na co mam sie przygotowac jak podłączać układy kiedy do plusa i minusa/ szeregowo równolegle ? Będe bardzo wdzięczny za pomoc
  • Poziom 38  
    Po mojemu nie musisz się uczyć gdzie podłączyć przewody tylko popracuj nad pisownią. Póki co ciężko zrozumieć o co pytasz.
  • Poziom 43  
    Po co martwić się na przyszłość, w szkole na zajęciach wszystko wyjaśnią.
    Tak swoją drogą, zastanawiam się (po Twoich pytaniach) czy Ty wybrałeś sam kierunek szkolnictwa, czy "mama" Ci kazała zostać elektrykiem ?
  • Poziom 33  
    Podejrzewam, że przez pierwsze 2 lata to nic nie podłączycie na zajęciach.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    pracownia jest od pierwszej klasy i podobno bardzo mało tłumaczą , czyli nikt mi tego nie opisze jak to wygląda ?
  • Poziom 36  
    W 1965 zdawałem do Technikum Kasprzaka, podczas m.in. rozmowy kwalifikacyjnej miałem przy sobie odbiornik radiowy samodzielnie zmontowany z kitu ,,Zrób to sam'', egzaminator (był bardzo miły) poprosił o pokazanie wnętrza urządzenia, spytał co to są za kolorowe kropki na rezystorach, zganił delikatnie ciut niedbały montaż, odpowiedziałem, iż mam nadzieję, że po skończeniu TK będę potrafił to lepiej wykonać, pośmialiśmy się..... nauka trwała pięć lat. W mojej klasie w zasadzie nie miałem ,,przypadkowych'' kolegów, każdy już wcześniej coś lutownicą sam dłubał. Nie martw się, nikt cię na głęboką wodę z marszu nie rzuci, najpierw teoria, potem dopiero praktyka na laborkach. Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Zanim pozwolą Ci coś podłączyć, to na pewno wpierw wyjaśnią, co i jak.
  • Poziom 2  
    No ale jak chciałbym teraz sie dowiedziec jak to wygląda jak podłącza sie te układy
  • Poziom 43  
    enpi napisał:
    jak podłącza sie te układy

Te układy ? To znaczy jakie i do czego ?
  • Poziom 33  
    I co myślisz, że w 1 temacie ktoś Ci to wytłumaczy? :D
    Niestety kolego musisz wykazać własny wkład w to co robisz bo w szkole Cię niczego nie nauczą, tak uświadom to sobie, na studiach też...
    Zacznij od zestawów do samodzielnego montażu, albo najpierw zapoznaj się z symbolami elektrycznymi, elektronicznymi.
  • Warunkowo odblokowany
    Witam. Nie bardzo możemy pomóc w odpowiedzi a to ze względu na to że szkolnictwo się załamało bardzo drastycznie w naszym kraju. Ja miałem tyle szczęścia że praktyki z elektroniki oraz automatyki i robotyki miałem na kopalni oraz w zakładzie elektroniki górniczej ZEG Tychy. Były to piękne czasy, na ZEG'u chodziło się w białych fartuchach z identyfikatorami. Zakład miał kilkadziesiąt działów, laboratoriów, działów projektowych, doświadczalnych, chemicznych itd w trzech 10 piętrowych budynkach. To co najbardziej się rzucało to laboratorium hodowli najbardziej czystych kryształów krzemu na świecie, własny basen w podziemiach, stołówki itd. no ale to stare dzieje bo na dniach czeka na smutne chwile - rozbiórkę poprzez wyburzenie. Natomiast praktyki na kopalni zaczynały się od podstaw na warsztatach jak obsługi narzędzi pomiarowych, skrawających - tokarki, frezerki i inne obrabiarki. Prace zespołowe na powierzchni oraz na dole przy maszynach elektrycznych- konserwacje, naprawy, przeglądy. Temat rzeka.
  • Poziom 27  
    Na początek kilka informacji na temat szkoły i zawodu: Nauka rozpoczyna się od przedmiotów teoretycznych. W jakim zakresie, opis znajdziesz na stronie Link, gdzie jest opis podstaw programowych. W jakiej formie jest nauczanie, zależy od konkretnej szkoły: może to być system przedmiotowy lub blokowy. Szkoła, do której chcesz pójść powinna udostępniać dane na temat programu nauczania. Najłatwiej zajrzeć na stronę www szkoły, i zobaczyć plan lekcji klas elektrycznych.
    Pozdrawiam,
    A.S.
  • Poziom 28  
    Chodzę do drugiej technikum na elektroniku. Są tu takie "egzemplarze", które mylą czarny z plusem, zadają pytania typu: gdzie + a gdzie - rezystora, a najgorsze jest to, że im się po prostu nie chce myśleć. Staram się tłumaczyć kolegom tak aby oni to zrozumieli i sami doszli do rozwiązania problemu ale oni idą na łatwiznę po najlżejszej linii oporu. Lutujemy na pracowni układy i nawet im działają, ale schemat i reszta z internetu a zasady działania nie znają. Ty się przynajmniej przejmujesz, dlatego spokojnie sobie poradzisz.
  • Poziom 35  
    Kolego na początek zapomnij o układach. Chcesz być dobry? Matematyka, fizyka, matematyka, matematyka....
  • Poziom 22  
    A ja z innej strony zaatakuję temat - jest taki blog elektrykadlakazdego.pl. Myślę, że dla przyszłego "technika elektryka" jak znalazł.

Jeśli chodzi o podstawy to i elektronika się kłania, możesz wpaść do mnie, poczytać: "Elektronika dla początkujących" ;)

Matematyka i fizyka są ważne (w końcu elektryka = elektryczność, a więc i elektromagnetyzm, który jest działem fizyki), ale bez przysłowiowego dłubania się nie obejdzie.