Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda/Octavia II - Uszkodzony silnik wycieraczki tylnej.

krystian2505 27 Kwi 2016 19:42 2736 2
  • #1 27 Kwi 2016 19:42
    krystian2505
    Poziom 9  

Witam,
    W dniu wczorajszym przestała mi działać tylna wycieraczka, po rozebraniu mechanizmu okazało się że uszkodzeniu uległ jeden z elementów na płytce sterującej. Czy ktoś się już spotkał z takim uszkodzeniem, jeżeli tak to jaki to element ? Skoda/Octavia II - Uszkodzony silnik wycieraczki tylnej.

0 2
  • #2 28 Kwi 2016 10:18
    markhack6
    Poziom 13  

Wygląda na to że w elektronice była woda. Miejsce brakującego elementu zmieniło kolor, więc była tam obecność temperatury, lub jest to wynik zalania. Połączenie lutowane silnika z płytką mocno wygrzane, świadczy o kończącym się silniku. Brakujący element jest połączony w szereg z rezystorem 27k więc może to być kondensator i nie mógł się wygrzać tylko odpadł Z doświadczenia wiem że taniej będzie kupić inną.

0
  • #3 28 Kwi 2016 19:46
    krystian2505
    Poziom 9  

Witam,
    Niestety ten element to tranzystor najprawdopodobniej jakiś MOSFET. Jednak nie sposób określić co to za element ze względu na jego brak. Podejrzewam że jest to taki sam element jak ten umieszczony kilka centymetrów na prawo (na płytce drukowanej). W dniu dzisiejszym zakupiłem nowy zespół. Po zabudowie działa prawidłowo. Temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam

1