Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson L110 - Epson L110 - Po dolaniu tuszu nie drukuje, biała kartka

27 Apr 2016 20:38 4080 11
  • Level 6  
    Witam
    Po dolaniu tuszów zgodnie z instrukcja do odpowiedniego poziomu zresetowałem jego poziom i zgasłą ci kontrolka od jego stanu.Natępnie wyczyściłem głowice ale to teście druku drukarka wydrukowała mi biała kartkę.Proszę o waszą pomoc.Pozdrawiam :)
  • Level 16  
    Ile razy robiłeś czyszczenie? Spróbuj zrobić z 2-3 razy.
  • Level 6  
    Robiłem już z 5 razy i to samo
  • Level 16  
    A jak wyglądają wężyki od CISS? Nie są zapowietrzone? Czy jest w nich tusz tak jak być powinno? Powinno coś przez nie widać tusz.
  • Level 6  
    Tak widzę żę jest tusz w nich.Jak mogę je odpowietrzyć?
  • Level 16  
    Hmmm. Ściągnij WIC Reset i zrób ładowanie tuszu i sprawdź czy go ubywa. Winne może być kilka rzeczy np. uszkodzona głowica jeśli wcześniej drukowała dobrze albo pompa w co wątpię żeby tak nagle się uszkodziła.
  • Level 6  
    "Ściągnij WIC Reset i zrób ładowanie tuszu i sprawdź czy go ubyw" proszę o prościejsze wytlumacznie
  • Level 16  
    Ściągnij z neta program WIC reset. Uruchom go i kliknij "ładowanie tuszu". Dobrze by było jak bbyś to zrobił na małej ilości tuszu w zbiornikach, będzie lepiej widać. Zobacz czy ubywa tusz w zbiornikach. Trzeba dokładnie się przyjrzeć. Czasem widać po wężykach. Jak nie będzie widać to napisze Ci jak sprawdzić pompę. Ale to jutro albo w poniedziałek bo na telefonie ciężko to opisać. :)
    Tak btw. jeśli możesz to zrób mi zdjęcie głowicy/karetki.
  • Level 16  
    Rozwiń zakładkę "czyszczenie" i kliknij ładowanie tuszu. Obserwuj wężyki i zbiorniki czy ubywa tuszu. Być może będzie widać. Jak nie to nie rób za dużo bo szkoda pampersa. Potem dam dalsze instrukcje.
  • Level 6  
    Ok zrobiłęm "czyszczenie" ale mam dużo tuszy bo dolewany był i ciężko powiedzieć czy ubył
  • Level 16  
    Jak masz udrażniacz to możesz wykręcić głowicę i delikatnie strzykawką wciskać go do niej i sprawdzić czy jest drożna.
    Wcześniej możesz sprawdzić pompę. Odsuń karetkę ze stacji serwisowej na środek. Na tą "poduszkę" w stacji nalewasz nawet zwykłą wodę i kręcisz wałkiem patrząc na tarczę enkodera czyli z lewej strony drukarki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i patrzysz czy pompa zasysa wodę.

Tak czy siak wydaje mi się że to nie jest ani to ani to, tylko głowica uszkodzona elektronicznie. Ewentualnie płyta.