Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie wielofunkcyjne - laserowe, z wi-fi

28 Kwi 2016 09:35 1161 3
  • Poziom 16  
    Prosiłbym o poradzenie co do zakupu drukarki ze skanerem (raczej nie kolos będzie zamknięte w szafie na półce).
    Drukowanie "od święta", raczej laser bo nie chcę problemów z zasychaniem tuszy. Ponieważ nie będę miał jak podpiąć komputera po usb to komunikacja najlepiej wi-fi, ostatecznie może być lan (chociaż wolałbym bezprzewodowo).
    Mile widziane zamienniki (ze względu na koszt, chociaż to nie priorytet) - przypuszczam że przy tonerach na ok. 2 tys. stron toner starczy mi na 2 lata. Inne funkcje np. duplex też fajna sprawa ale nie musi być. Dobrze by było by posiadał funkcję ksero tj. skanowanie/drukowanie bez udziału komputera.
    Firma mniej istotna chociaż raczej nie Samsung jakoś nie mam do drukarek tej firmy zaufania.

Drukowanie będzie realizowane w domu z: jeden komputer stacjonarny (windows xp), laptop z win10, laptop z xp/ubuntu, stacjonarny z ubuntu (najrzadziej) i najczęściej laptop z ubuntu. Piszę to pod kątem współpracy sterowników dostępnych do druku. Cena dla urządzenia nowego 400-450.

Urządzenie może być używane o ile zrekompensuje ryzyko np. cena.

Podsumowując:
    1. Drukarka laserowa ze skanerem do 400-450
    2. Łączność bezprzewodowa (ostatecznie lan)
    3. Bezproblemowa praca z poziomu windows/linux
    4. Bezpośredni wydruk skanu (wymóg nie jest niezbędny)
    Zakładam, że koloru laser w tej cenie nie kupię?
  • Poziom 32  
    HP m125nw
    Ale to trochę przekracza budżet.
  • Poziom 24  
    Zobacz Brothera DCP1610WE lub coś podobnego.
  • Poziom 16  
    Dzięki za propozycje popatrzę na nie

Kupiłem tą hp gdzie jest możliwość konfiguracji do sieci bezprzewodowej (wyszukania routera po ssid czy ręcznie, adresacji, dodania hasła itp.)?
    Jest owszem możliwość połączenia, ale bezpośrednio do drukarki a to mnie nie interesuje ponieważ odpada drukowanie np. ze stacjonarnego.

Mój router nie obsługuje WPS (brak fizycznego guzika, niby można pakiet podoinstalowywać wireless-cm2, ale cosik mi nie idzie ta konfiguracja - załużmy że się nie da wps-a).

---------------

Dobra odpowiem sobie sam - niepotrzebnie wczoraj się męczyłem z CAPsMAN na routerze ;) Generalnie po zalogowaniu do sieci stworzonej przez drukarkę i wejściu na nią nie ma takiej opcji (przynajmniej ja nie znalazłem). Ale za to z poziomu windows instalując oprogramowanie można wybrać sieć do której chcemy podpiąć drukarkę i podać hasło - banał.