Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz zamiast baterii. Jak to zrobić aby nie uszkodzić.

27 Cze 2005 12:33 1848 1
  • Poziom 10  
    Witam!!!

Mam problem typu "Jak zaoszczędzić i przyspieszyć pracę"

W pracy mam radiową i bezprzewodowa drukarkę termiczną do drukowania kodów Kreskowych. Generalnie problem polega na tym, iż działa ona wyłącznie na baterie(akumlatorki) które szybko się kończą. 30 min pracy po czym trzeba je ładować a to bardzo długo trawa. Jak wiadomo czas to pieniądz. Chciał bym wykożystać starą baterią i podłączyć tam zasilanie zewnętrzne. Oryginalne baterie kosztują sporo kasy a nie wytłumaczysz nikomu że bateria to nie jest kubek do którego można nalać wody tylko to musi trwać aby bateria osiągnęła wystarczasjącą moc. Na drukarce jest Opis 8V /3A ale oryginalna bateria ma 7,2 1830mA. Jak skonstruować sobie taki zasilacz aby dał rade? Kombinowałem z zasilacz do komputera 300W ale nawet nie ruszył. Cały patent polega na tym że w momencie włączenia grzałki się wywala i zaczyna świcić się dioda sygnalizująca słabą baterie. Normalnie jest ok(np jak wyżuca czyste naklejki bez druku.
    Jak ktoś ma jakąś teorę to prosze o komentarz.

HMK
  • Poziom 12  
    A myślałeś o zasilaczu na LM317? Ma co prawda max. obciążalność 1,5 A, ale można dołożyć tranzystor dla zwiększenia prądu maksymalnego.