Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S40 Frontgas - Instalacja Frontgas Padnięty Matrix

28 Kwi 2016 12:03 1242 7
 • Poziom 17  
  Witam Padła mi jedna cewka w listwie Matrix , lecz listwa jest 3 wtryskowa i wolny mam jeszcze jeden wtrysk. Pytanie tylko czy ktoś posiada może interfejs do tej instalacji? Może jakis schemat? Bo Przełożę piny i powinno hulać lecz chciałbym podłączyć auto pod kompa i obejrzeć co tam w trawie piszczy. Jeżeli ktoś miałby schemat bardzo proszę:) Mam jeszcze jedno pytanko silnik to 2.4 5 cylindrów posiadam 2 listwy wtryskowe matrix jedna 4cylindrowa lecz zaślepiony 1 cylinder oraz 2 listwa 3 cylindrowa także zaślepiony 1 cylinder. Do obydwu listw dochodzą osobno węże z filtrami na przelocie z parownika. Czy mogę zaślepić jedne wyjście w parowniku , do tego puścić filtr Bluetech-a i zrobić rozgałęzienie na 2 listwy?

  Pozdrawiam
 • Poziom 29  
  Możesz zaslepić ale jest to gorsze rozwiązanie. Jeżeli są dwa wyjścia to używasz dwóch. Montujemy dwa filtry podpinamy do dwóch listę. A listwy łączysz między sobą wężem. Takie rozwiązanie ma za zadanie mieć mniejsze spadki ciśnienia.
 • Poziom 17  
  Obecnie mam że są 2 węże wychodza z reduktora i idą do 2 listew ,które nie są razem połączone. Mam jeszcze jedno pytanko, komputer jest przystosowany pod listwy matrix, posiadam program do gazu i mogę wybierać sobie listwy jakie będą zainstalowane w aucie. Obecnie jest Matrix XJ , posiada max rezystancje 6.3 ohm ,a minimalną 4.2ohm. Po pomierzeniu obydwu listew mają od 5.5ohm do 6.3omh. Czy to oznacza że już się kończą kolejne wtryski czy raczej producent wypuścił taki produkt? Mam możliwość wybrania jescze wtryskiwacza NXGAS VT2 gdzie max 4ohm i min 1ohm. Czy gdybym ustawił ten wtryskiwacz i użył przelotki z Matrix do hany mógłbym podłączyć nasze złote baracudy?
 • Poziom 29  
  Nominalna rezystancja 5,3 ohm w temperaturze 20st. Zazwyczaj pada jedna cewką i opornosc jest dwukrotnie większa.
  Teoretycznie można tylko nie ma charakterystyki temperaturowej. Czasem przez to samochód nie pracuje poprawnie. Do tego nie ma dobrego podtrzymania prądowego i charakterystyka wtryskiwacza odbiega od tego co producent założył.
 • Poziom 17  
  Chciałem wyrzucić listwy matrix i dać jedną listwę na 5x baracuda gold. Czyli sterownik może nie wytrzymać?
 • Poziom 41  
  Barracudy są 2om. Nie da rady Może kup zestaw naprawczy cewek do Matrixa?
 • Poziom 17  
  Tak wiem że mają 2 ohm , ale listwa NXGAS VT2 ma zakres między 4-1ohm.
 • Poziom 41  
  Zestaw cewek Matrixa bez problemu przelata 150tys. Ja bym montował i będzie bez żadnych przeróbek i regulacji.