Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zwora elektromagnetyczna sterowanie dwoma przyciskami

darek89a 28 Apr 2016 14:23 1509 12
    darek89a
    Level 9  
    Witam chciałbym się dowiedzieć jak sterować zworą elektromagnetyczną przy pomocy dwóch przycisków żeby drzwi były otwierane z dwóch stron
    piotrek22101
    Level 39  
    Na zworę podajesz z zasilacza plus,na oba przyciski podłączasz minus. Wyjścia włączników dajesz do zwory(zamka). Włączniki impulsowe (dzwonkowe)np.
    Zbych034
    Level 38  
    Wyłączniki połączone oczywiście szeregowo.
    darek89a
    Level 9  
    piotrek22101 wrote:
    Na zworę podajesz z zasilacza plus,na oba przyciski podłączasz minus. Wyjścia włączników dajesz do zwory(zamka). Włączniki impulsowe (dzwonkowe)np.
    czyli tak mam zrobić
    Freddy
    Level 43  
    Zbych034 wrote:
    Chyba równolegle.
    2N3866
    Level 29  
    Freddy wrote:
    Zbych034 wrote:
    Chyba równolegle.

Pytanie jest o zworę elektromagnetyczną, a ty chyba myślisz o zaczepie elektromagnetycznym. Logika obu tych urządzeń jest przeciwna (zworę otwiera brak napięcia, zaczep otwiera podanie napięcia).
    Freddy
    Level 43  
    No fakt - masz rację.
    Myślałem oczywiście o zworze i znam zasadę jej działania. Sorry, pomyliłem sie.
    Pytanie, czy autor wie o czym pisze :D.
    2N3866
    Level 29  
    Freddy wrote:
    No fakt - masz rację.

Są jeszcze zaczepy rewersyjne - mają logikę taką jak zwora, czyli przeciwną do zaczepów bezprzymiotnikowych ;).

Zwory i zaczepy rewersyjne to konieczność w budynkach (bezpieczeństwo pożarowe i udrożnienie komunikacji ewakuacyjnej w momencie pożaru).
    darek89a
    Level 9  
    2N3866 wrote:
    Freddy wrote:
    No fakt - masz rację.

Są jeszcze zaczepy rewersyjne - mają logikę taką jak zwora, czyli przeciwną do zaczepów bezprzymiotnikowych ;).

Zwory i zaczepy rewersyjne to konieczność w budynkach (bezpieczeństwo pożarowe i udrożnienie komunikacji ewakuacyjnej w momencie pożaru).
    tak chcę założyć taką zworę jak na zdjęciu i chcę żeby była otwierana z jednej i z drugiej strony drzwi
    Freddy
    Level 43  
    darek89a wrote:
    tak chcę założyć taką zworę jak na zdjęciu i chcę żeby była otwierana z jednej i z drugiej strony drzwi
    W takim razie scematjak w #4, lecz przyciski muszą być NC.
    2N3866
    Level 29  
    Freddy wrote:
    darek89a wrote:
    W takim razie scematjak w #4, lecz przyciski muszą być NC.

Albo w języku naszych ojców, dziadów i pradziadów: przycisk rozwierny, np. taki jak ten: http://www.kontakt-simon.com.pl/pl/Katalog/951/324#frame ;)