Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra c 2.2 dti 125 KM - Pompa wody

28 Kwi 2016 16:42 1569 5
  • Poziom 12  
    Witam mam problem z moja "viki" coś hurgotało mi przy pasku osprzetu, skrzypienie strzelanie itp, kupiłem rolkę napinacza, rolke prowadzącą i zastanawiam się nad pompa wody. Jak robić to zrobić raz a nie zaglądać co chwila.

Problemy mam 2,
    1 Nie mogę wyjąć rolki prowadzącej (taka duża rolka nad kompresorem klimy), śruba jest za długa i wykręcona zapiera się o podłużnice. Opuszczałem silnik na sanki, podnosiłem do góry i nic zawsze jest na pograniczu i nie daje rady jej odkręcić
    2. jak wyjąć pompe wody która jest dość spora, a skoro jest problem z wyjeciem samej rolki to do tego trzeba by silnik wyjmować ...

odbiegając od tej strony auta, da sie jakoś naprawić elektrozaworek podciśnienia sterujący egr? Na razie mam zaślepiony dopływ do niego bo inaczej auto jeździ w awaryjnym

Proszę o pomoc, bo juz nie wiem jak sie do tego dobrać :/

P.S Vectra C 2002 rok 125 KM 2.2 DTI, sedan
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Po pierwsze to rokle musi dać się wyjąć śrubę musi dać się wykręcić nie ma opcji chyba że auto było bite? Pompe wody tak samo.

Co do elektrozaworka to małe szanse na to żeby go naprawić. Nowy nie jest tani ale używkę można kupić za grosze.
  • Poziom 12  
    auto 100% proste, cale w oryginale prócz maski 180 um widac ze byly odpryski tak to fachmany porobili, Fartuch podłużnice proste fabryczna masa, zgrzewy, zero zniekształceń. Co do pompy jutro z rana wyciągnę ją(taki jest plan), po zdjęciu łapy kola pasowego i uniesieniu lekko silnika będzie spoko dostęp i jak zejdzie dobrze koło to i pompę jakoś wymęczę. Najgorsza jest tu śruba rolki bo jest za dluga o jakies 0.5 cm

vectra c 2.2 dti 125 KM - Pompa wody vectra c 2.2 dti 125 KM - Pompa wody

ad. elektrozawór
    Tak myślałem własnie, jak to w oplu się ma z zaślepianiem EGR ? bmw znosiła to dobrze tu niestety nie wiem, można tak jeździć dopóki nie sprawie sobie zaworka ?

Mniej istotne ale jednak też bym chciał dowiedzieć sie conieco o:
    Świeci mi się kontrolka trakcji, na kompie 0 błędów, abs działa. Brak włącznika trakcji. Kolejny problem nie odbijają kierunkowskazy błąd u2143 jak dobrze pamiętam 'czujnik polożenia kola kierownicy' cdif cos takiego wywalił. Nie mogę nigdzie znaleźć tego czujnika wydaje mi się że jest on zlokalizowany pod kierownicą w tym module, ale nie ma nigdzie opcji żeby go kupić bynajmniej w moich hurtowniach
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Popuść śruby poduszek skrzyni biegów i całość odepchnij łomem i wyjdzie .
  • Poziom 12  
    Naprawdę nic nie myślę, ja głupi bujałem w pionie, a w poziomie nie :) Dzięki kolego mam nadzieje że mi sie uda :)
  • Poziom 12  
    Pompa i rolka wyszły, teraz męczę termostat jest jakiś patent na to ? bo nie usmiecha mi się zrzucać całego przodu a miejsca tam praktycznie nie ma

Z termostatem nie znalazłem jakiegoś patentu, trzeba sie nagimnastykowac troche bo ciasno