Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S6 Edge + - Zablokowany kontem google

28 Kwi 2016 18:47 19074 14
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc, ponieważ nie znalazłem rozwiązania.. problem polega na tym iż:

Sprzedałem w/w telefon(wysyłkowo) o czywiście hard reset był, ale gość mi dzwoni, że telefon jest zablokowany kontem google i nie może przejść przez "wprowadzenie do telefonu".

Mam dane do mojego konta google, proszę powiedzcie mi jak mam to zdalnie zrobić - usunąć całkowicie powiązanie sprzedanego telefonu z moim kontem google tak, żeby gość mógł zalogować się na swoje konto google.

Z góry wielkie Dzięki !
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Masz kilka opcji (wg mnie)
    1. podaj mu login do konta google (ja bym sie polaczyl przez skype zeby miec pewnosc ze gosciu sie zaloguje i od razu usunie konto z telefonu i potem zmienil haslo)
    2. niech ci odesle telefon
    3. kupujacy robi to i usuwa zabezpieczenie (w najnowszym sofcie moze nie dzialac) http://android.stackexchange.com/questions/12...-verify-your-account-factory-reset-protection
  • Poziom 10  
    Podałem mu moje dane wczoraj i niestety, konto przyjęte, ale mimo to jakiś konflikt - wydaje mi się, że brak mojej sim w telefonie.. lol
  • Poziom 31  
    benekdp napisał:
    Podałem mu moje dane wczoraj i niestety, konto przyjęte, ale mimo to jakiś konflikt - wydaje mi się, że brak mojej sim w telefonie.. lol

Zamiast odsylki mozesz mu zaproponowac wizyte w serwisie. Powinni mu zrobic bez potrzeby loginu i hasla. Ja bym nie zaryzkowal podawania swoich danych.
  • Poziom 10  
    Te wszystkie opcje są skomplikowane... sprzedałem telefon i nie mogę teraz wymusić... Idź sobie do serwisu, albo odeślij to jak się zastanowię to ci zrobię....

Wie ktoś jak pousuwać z mojego gmaila nr. telefonów przypisanych i urządzenie dodane etc. pls HELP!!!
  • Poziom 14  
    Serwis tego nie usunie, dlatego jest to nazywane zabezpieczeniem. Powinieneś usunąć konto google z telefonu i potem zrobić reset - przed sprzedaza.
    Nie wiedziałem, ze chce jeszcze starą kartę sim. Jeżeli tak, to najtańsza opcja jest taka, żeby ci odesłał telefon. Włożysz kartę sim, zalogujesz się do swojego konta i potem je usuniesz z telefonu. Potem reset i nie powinno już prosić o żadne dane.

Zdalnie raczej nie da sie nic zrobic.
  • Poziom 31  
    benekdp napisał:
    Te wszystkie opcje są skomplikowane... sprzedałem telefon i nie mogę teraz wymusić... Idź sobie do serwisu, albo odeślij to jak się zastanowię to ci zrobię....

Wie ktoś jak pousuwać z mojego gmaila nr. telefonów przypisanych i urządzenie dodane etc. pls HELP!!!

Oczywiście że nic nie możesz wymusić. Możesz zaproponować takie rozwiązanie a Ty zwrócisz kasę.

Cytat:
    Serwis tego nie usunie, dlatego jest to nazywane zabezpieczeniem. Powinieneś usunąć konto google z telefonu i potem zrobić reset - przed sprzedaza

Widzę że wiesz i będziesz się wypowiadać za kogoś. Tak się składa że jesteśmy z tego samego miasta, przynieś tel z taką blokada i dowód że jest Twój (umowa z nr imei, pudełko itp) a zobaczysz że zrobimy.
    Ps oryginalna karta sim nie jest potrzebna całość można zrobić bez karty sim w środku.
  • Poziom 14  
    no tak, ale kupujący ma juz inne imię niz na dowodzie zakupu :)
  • Poziom 31  
    karoltom napisał:
    no tak, ale kupujący ma juz inne imię niz na dowodzie zakupu :)

Jeśli ma pudełko + umowę z właścicielem ew wydruk z aukcji...nawet Apple usuwa sam icloudy jeśli masz tylko fakturę zakupu urządzenia.
  • Poziom 10  
    Dzięki ... czyli najtańszą opcją będzie odesłanie mi telefonu, zalogowanie się z moją kartą sim na moje konto google, usunięcie wszystkich kont z telefonu i dopiero nowy soft, ew. hard reset ! Tak ?

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi !

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Zalogowanie sie z twoja karta
    Usuniecie kont
    Reset do ustawien fabrycznych

Jeszcze samsung ma swoje zabezpieczenie tzw Reactivation Lock ktory jest zakladany przez konto Samsung. Jak to masz wlaczone to tez trzeba wylaczyc w opcjach.

Po resecie sprobuj przejsc konfiguracje to sprawdzisz czy zadne konta nie sa juz wymagane

Co do usuwania takich zabezpieczen to jest to darmowe? Poza tym to sie wiaze z klopotem dla kupujacego bo ten musi odwiedzic serwis albo do niego isc.
    Najprosciej i najszybciej bedzie jak odesle urzadzenie.
  • Admin grupy GSM
    archi3 napisał:
    Jeśli ma pudełko + umowę z właścicielem ew wydruk z aukcji

Wystarczy sam telefon, póki co prawo nie zabrania tego typu usług.
  • Poziom 10  
    Ok, dzięki chłopaki za pomoc, mam jeszcze jedno pytanie.. Jest kilka opcji usunięcia konta google z telefonu, która opcja usuwa 100% danych związanych z kontem google ?

Czy jest to ta:

ustawienia/aplikacje/(ust.google na samym dole) Google/ustawienia konta/ Usuń swoje konto lub usługi
    Czy to wystarczy ?

Dzięki wielkie
  • Poziom 14  
    Ustawienia > Konta > Google - klikasz na email a potem w prawym gornym rogu na 3 kropki i usun.

Potem reset do ustawien fabrycznych i nic juz nie ma na telefonie
  • Poziom 24  
    karoltom napisał:
    Serwis tego nie usunie, dlatego jest to nazywane zabezpieczeniem. Powinieneś usunąć konto google z telefonu i potem zrobić reset - przed sprzedaza.
    Nie wiedziałem, ze chce jeszcze starą kartę sim. Jeżeli tak, to najtańsza opcja jest taka, żeby ci odesłał telefon. Włożysz kartę sim, zalogujesz się do swojego konta i potem je usuniesz z telefonu. Potem reset i nie powinno już prosić o żadne dane.

Zdalnie raczej nie da sie nic zrobic.

Z usunięciem konta google nie ma problemu przez tzw baypass(zrobisz to sam w domu o ile nie jest włączone FRP) więc nie podawać fałszywych informacji, problemem jest opcja FRP (factory reset protection ) ale to tylko to problem dla laika i kazdy serwis powinien to usunąć ( w tym modelu)