Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena Orange 4g LTE modem e5577c

28 Kwi 2016 19:27 1710 2
  • Poziom 2  
    Witam Panowie. Proszę o pomoc w doborze najlepszej anteny do odbioru internetu Orange LTE, modem huawei 5577c z dwoma wyjściami ts9.

Najpierw podłączony był modem airbox2 bez wyjść antenowych. Czasami pobieranie 10mb/s, czasami nie dalo się obejrzeć filmiku na yt.
    Udalo mi się zorganizować modem huawei 5577c i podłączać do niego kolejne anteny:
    - antena signaflex transdata 17db - zasięg skacze 1-3 kreski, ping ok 100
    - Później antena kierunkowa mimo (ATK-LOG LTE MIMO) w najlepszym ustawieniu max 2 kreski zasiegu
    - aktualnie antenka mała magnetyczna na parapecie 1-2 kreski zasiegu i skaczący ping, patrząc na cena/sprawność to chyba najlepsza.

Moja Lokalizacja 51.647527,19.297415
    Próbowałem wszystkie anteny ustawiac na nadajnik na kościel Kolbego ale zasięg jak wyżej.

Proszę o wypowiedź kogoś obeznanego w temacie ponieważ już sam nie wiem co kupić żeby Internet wreszcie działał stabilnie, nie wydać przy okazji kolejnych pieniędzy i nie stracić na to kolejnych miesięcy.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jak nie chciałeś tracić pieniędzy to po co kupowałeś te 3 złomy? W Orange LTE korzystasz z sieci LTE1800NetWorks. Najbliższe BTS-y to Pabianice, Towarowa 23 i Karolewska 46. Około 3 km od ciebie. Zamiast tych wiecznych eksperymentów z MiFi i pseudo antenami kup http://www.cybertech.com.pl/p125,antena-dualna-lte-4g-15dbi-do-huawei-e5577-e5372-e398.html , kabel maks 10m i ustaw po kolei na te BTS-y . Wybierzesz ten zapewniający lepsze transfery. Na E5577 działa http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h Program pokazuje parametry sygnału LTE oraz Global Cell ID. Wymusisz w nim też różne pasma LTE. Kreski nic nie mówią o sygnale LTE.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za pomoc. Antena zamówiona. Rozumiem że mam ją ustawiać frontem w stronę nadajników? niestety ltewatch nie działa - da się włączyć sprawdzanie pingu, ale nie pokazuje żadnych danych na temat sygnału, ip, global cell itp. Modem był podłaczony przez usb jak i wifi.
    Jakiś inny program?