Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 2.0hdi - niskie cisnienie paliwa.

28 Kwi 2016 21:23 1758 11
  • Poziom 4  
    Witam, mam problem z Peugeotem 407 2005r 2.0hdi sterownik ecu Siemens Sid803. Auto przyjechalo z niskim cisnieniem paliwa - wkrecalo sie do 2.5tys obr - cisnienie paliwa 500 bar. Powyzej 2.5tys obr. cisnienie spadalo do 120-200 bar i blad niskiego cisnienia paliwa. Za kazdym razem po wylaczeniu/wlaczeniu zaplonu raz wkrecal sie na pelne obroty i po powrocie do 2tys znow to samo. Teraz chwile potrzymalem go na 5tys obr i silnik zgasl, nie chce zapalic. Podczas krecenia na poczatku 120bar i pozniej juz 320bar, teraz brak bledow. Any ideas?:)
  • SterControl
  • Poziom 38  
    Pompa, regulator ciśnienia, czujnik w rampie lub żaby w zbiorniku.
  • SterControl
  • Poziom 4  
    Tyle że podczas krecenia po czasie ma 320bar, powinien już zapalic?

Dodano po 18 [minuty]:

Troche juz rozkladam rece na to auto...
  • Poziom 30  
    Przelewy na wtryskach, zawór zwrotny na listwie, kontrola pompy czy nie ma opilków matelu na zaworze, filtr paliwa itp. Samo podłączenie pod komputer nie naprawi usterki. To prosty układ paliwowy. Cudów nie ma. Gdzieś masz stratę ciśnienia chyba że inny układ jest uszkodzony i komputer odcina paliwo przy 2500 np niewłaściwe ciśnienie doładowania lub uszkodzony czujnik położenia wału czy walka. Sprawdzałeś pod tym kątem?
  • Poziom 4  
    Filtr paliwa wymieniony. Mi wlasnie wyglada na to ze to komputer tak steruje tym cisnieniem bo za kazdym razem jak wylacze/wlacze zaplon to da rade go wkrecic na pelne obroty i mozna go krecic pomiedzy 2.5tys obr az do odcinki. Zejde tylko ponizej 2.5tys obr i wywala blad niskiego cisnienia i wkreca sie juz tylko do 2.5tys obr...

Dodano po 1 [minuty]:

A to oznacza ze uklad paliwowy jest w stanie poprawne cisnienie stworzyc...
  • Poziom 30  
    motortrader1248 napisał:
    Filtr paliwa wymieniony. Mi wlasnie wyglada na to ze to komputer tak steruje tym cisnieniem bo za kazdym razem jak wylacze/wlacze zaplon to da rade go wkrecic na pelne obroty i mozna go krecic pomiedzy 2.5tys obr az do odcinki. Zejde tylko ponizej 2.5tys obr i wywala blad niskiego cisnienia i wkreca sie juz tylko do 2.5tys obr...

Dodano po 1 [minuty]:

A to oznacza ze uklad paliwowy jest w stanie poprawne cisnienie stworzyc...

Owszem, jest w stanie ale któryś wtrysk może lekko przelewać i przy wyższych obrotach będzie spadek ciśnienia dlatego proponuję zrobić przelewy
  • Poziom 4  
    Dzisiaj zainstaluje pp2000 bo teraz korzystam z Autocoma i jakos slabo sie sprawdza... Ciekawia mnie jeszcze male pecherzyki powietrza w zasilaniu paliwa. Przez filtrem ich nie ma a za filtrem troche od czasu do czasu przeleci...
  • Poziom 30  
    Widocznie filtr jest nieszczelny. Nie powinno być powietrza.
  • Poziom 4  
    Dzisiaj dostalem pp2000 wiec jutro biore sie za diagnostyke. Teraz silnik kreci ale nie zapala, nawet na samostarcie... Czyzby cisnienie paliwa obnizal sterownik silnika bo np. brak synchronizacji wal/walek??
  • Poziom 42  
  • Poziom 4  
    To ja wiem, tylko czy przy tym ukladzie wtryskowym przy braku synchronizacji odcina paliwo czy wtryski?