Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus/K52j/Laptop - Wyłączenie touchpada - program / sterownik

michalprog 28 Kwi 2016 22:05 990 3
 • #1 28 Kwi 2016 22:05
  michalprog
  Poziom 3  

  Dzień dobry,

  Jestem w posiadaniu Laptopa ASUS K52j z Windows 10. Po zainstalowaniu touchpad dawało się wyłączyć w ustawieniach. Jednak jakiś czas temu, Windows przeprowadził aktualizację sterowników, w wyniku czego touchpad aktywował się za każdym razem po załadowaniu systemu. Żeby go wyłączyć, należało wejść w ustawienia i za każdym razem ręcznie dezaktywować wbudowane urządzenie wskazujące.

  Poszukuję uniwersalnego sterownika, bądź programu z takowym sterownikiem, który umożliwi mi w łatwy sposób sterowanie touchpadem. Mógłbym oczywiście pobrać znów oryginalny sterownik, który umożliwi mi dezaktywację touchpada po włączeniu myszki USB, jednak, może nadejść znów ten dzień i Windows znów zaktualizuje sterownik i szlag weźmie cały sterownik.

  Proszę o pomoc i/lub wskazówki

  Pozdrawiam
  Michał

  0 3
 • #3 28 Kwi 2016 22:42
  michalprog
  Poziom 3  

  Dzięki! O to chodziło!

  Tylko teraz pytanie, czy jest możliwe zmienianie ustawień BIOSU, bądź sterownika, w trakcie działania systemu? To z czystej ciekawości.

  Odpowiadam na pytanie kolegi:
  Zależało mi na wyłączeniu TouchPada, gdyż podczas pisania na klawiaturze, czasem zdarza mi się przegubem ręki, bądź dłonią, dotknąć płytki dotykowej, co czasem skutkowało, w edytorach tekstu, bądź w polach tekstowych, przejście kursora tekstowego w inne miejsce. Jak pisałem szybko na klawiaturze i zdarzyło się to, co opisałem, pojawiały się błędy w tekście, co spowolniało moją pracę.

  Jednak każdy ma własne preferencje. Jak ktoś umie pisać tak, żeby nie aktywować touchpada przypadkowym dotykiem, lub z innego powodu, to wierzę, że mu to nie przeszkadza.

  0
 • #4 29 Kwi 2016 00:06
  310artur
  Poziom 43  

  Raczej będzie ciężko zmienić to w BIOS z poziomu systemu. Nie mówię że się nie da ale ja na pewno nie wiem jak. Ze sterownikiem powinno być łatwiej.
  Jeśli widzisz tachpada na liście urządzeń w managerze to spróbuj go wyłączyć (nie usunąć bo wtedy system go doda tylko wyłączyć). Powinno się udać.

  0