Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S4 i9515 Niezarejestrowano w sieci.

29 Kwi 2016 03:49 1668 3
  • Poziom 23  
    Temat ogólnie znany... Mam teraz sporo czasu więc zacząłem "naprawę" owego telefonu. Problem zaczął się pewnego dnia kiedy miałem resztę baterii jakieś 7% bodajże i zaczęła się aktualizowanie Romu (Pobrany przez telefon automatycznie) i prawdopodobnie wyłączył się przed końcem aktualizacji. Następnego dnia naładowałem telefon i po włączeniu jak zawsze wpisuję PIN etc a tu przy wysłaniu sms czy dzwonienia wyskakuje "Nie zarejestrowano w sieci". Temat znany z tymi modelami galaxy ale takich objawów jak ma mój telefon nie znalazłem nigdzie. A mianowicie:

Telefon w pełni działa. Wifi, bluetooth nawet irda jako pilot do tv też działa.
    Zauważone problemy:

Zasięg (czy karta sim jest czy jej nie ma) pokazuje że jest pełny.

Imei jest poprawny (taki sam jak pod baterią)

Telefon nie jest kradziony (sprawdzany na policji w internecie etc)

Flashowałem go chyba z 8 romami oryginalnymi ale 1 plikowymi (innych nie znalazłem i aktualnie najnowszy wgrany 5.0.1)

Takie "fixy" jak wybieranie trybu sieci na gsm /lte etc też próbowałem.

Nawet dzisiaj sformatowałem cały system (niby usuwa kompletnie wszystko z telefonu) przez twrp-3.0.2-0-jfvelte

Czyżby uszkodzenie mechaniczne? Nie jestem znawcą ale coś czytałem o jakimś EFS że mógł się uszkodzić i czy to może być wina tego i jak to sprawdzić? Fizycznie stan BDB nie stało się to po żadnym upadku czy coś takiego. Już kończą mi się pomysły co to może być.

I jeśli to uszkodzenie mechaniczne jakimś cudem jaki koszt może być naprawy i czy opłaca się to w ogóle robić?

Aktualnie posiadam dużo chęci komputer kabel usb więc o żadnym "Boxie" nie ma mowy.

Dziękuję za wszelakie odpowiedzi.
  • Poziom 42  
    Przy uszkodzonym EFS, nie będzie poprawnego IMEI.
    Wygląda na uszkodzenie sprzętowe, jedynie można sprawdzić czy box Z3X coś pomoże, ale tak czy siak bez serwisu się nie obejdzie.
  • Poziom 14  
    Wygląda jak QMSL error. Trzebaby przetestować radiówkę w serwisie na jakimś CMU500 albo innym sprzęcie. Telefon na gwarancji? Jak dowodu zakupu nie masz to podaj 4 i 5 cyfre/liczbe z numeru seryjnego to ci powiem czy jest na gwarancji
  • Poziom 23  
    IMEI o dziwo jest poprawny. Telefon na pewno bez gwarancji. A jeśli to uszkodzenie sprzętowe to mniej więcej co może być uszkodzone i czy warto to naprawiać? czy ciężko cokolwiek stwierdzić bez serwisu?