Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206 - wtryski nie podają

panstalin2 29 Kwi 2016 14:27 1176 5
  • #1 29 Kwi 2016 14:27
    panstalin2
    Poziom 19  

Witam peugeot 206 1l sterownik gazu zavoli aeb 2001
    Podczas jazdy nagle auto zgasło , nie można go uruchomić na benzynie ani na gazie , nie świeci nić na stacyjce od gazu , wszystkie bezpieczniki sprawdzone są dobre nawet od sterownika sekwencji gazowej .
    Pompę w zbiorniku słychać , wyłącznik wstrząsowy sprawdzony włączony , rozrusznik kręci , wskazówka obrotomierza się podnosi w miejscu podłączenia PRM do cewek zapłonowych skacze napięcie , obwód brązowego kabla do sterownika gazowego sprawdzony , zasilanie dochodzi +12V z akumulatora

Iskra jest ale wtryskiwacze nie podają paliwa
    jak strzykawką podam benzynę do kolektora auto na chwile zapali

Zavoli aeb 2001 zasilany jest na stałe z akumulatora aktywowany sygnałem PRM z obwodu obrotomierza cewki zapłonowej .

Przekaźniki w tym sterowniku kiedy on jest bez zasilania powinne nie odłączać wtryskiwaczy ? - na benzynie powinien pracować ?

peugeot 206 - wtryski nie podają

Cewki zapłonowe zasilane są z tego samego przekaźnika , podłączyłem 1 wtryskiwacz bezpośrednio omijając przejściówki od gazu i powinien odezwać się 1 cylinder a tu nic .

Wtryskiwacze w tym modelu mają osobny czujnik położenia wału korbowego ? nie wspólny z układem zapłonowym ?

gdzie go szukać jakie ma oznaczenie na schemacie ?

0 5
  • #2 03 Maj 2016 21:33
    panstalin2
    Poziom 19  

mam Elm327

Jaki jest sprawdzony program do 206 - co byście polecili ?

Elm327 z xarom sie mi normalnie łączy , a z 206 nie chce .

0
  • #3 03 Maj 2016 22:05
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Skoro jest iskra to i kluczowanie wtryskiwaczy powinno być ale pewnie tego nie sprawdziłeś.
    Sprawdź czy wtryski mają wspólnego plusa jak kręcisz rozrusznikiem oraz czy dochodzi do nich sygnał z kalkulatora wtrysku.
    Winy szukałbym w instalacji LPG.

0
  • #4 04 Maj 2016 12:23
    panstalin2
    Poziom 19  

Odłączyłem 1 wtryskiwacz od LPG i wpoiłem go fabrycznie - kręcąc rozrusznikiem powinien się odzywać 1 cylinder - a tu nic .

na schemacie przekaźniki 2 w jednej puszcze oznaczenie 90 - z tego wychodzi + 12V na cewkę wspólne z wtryskami , jest na tym pęknięta obudowa ale jest to suche - ale zaklejone nie rozbieralne (zawsze to mogę zastąpić 2 przekaźnikami) hm...

sprawdzę + od wtrysków
    jaką żarówkę tam dać czy mruga podczas kręcenia rozrusznikiem ? ile W 5W 21W ?

1
  • #5 04 Maj 2016 15:55
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #6 13 Maj 2016 11:14
    panstalin2
    Poziom 19  

uruchomiłem

pod kolektorem ssącym była rozłączona wspólna wtyczka od wtryskiwaczy - trzeba ją zabezpieczyć opaską zaciskową

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo