Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Łączenie arkuszy - Excel Online (google docs)

Pawent 29 Apr 2016 12:13 2343 0
    Pawent
    Level 1  
    Witam,

Mam do rozwiązania problem, który sam w sobie nie jest specjalnie wyjątkowy ale na żadnym forum nie znalazłem konkretnego rozwiązania.

Mam kilkadziesiąt formularzy Google, z których odpowiedzi napływają do odpowiednich arkuszy Excel znajdujących się na google drive. Czyli jest np. 30 arkuszy online z automatycznie generowanymi wpisami po wypełnieniu formularza przez kolejną osobę. Układ kolumn i nagłówków we wszystkich formularzach jest podobny, ale nie identyczny (jest "szkielet" 15 identycznych pytań, ale poszczególne formularze mogą mieć pytanie dodatkowe). Mam 2 problemy:

1) Chciałbym dodać kolejny arkusz, który zbierałby dane ze wszystkich pozostałych i dopisywał automatycznie w momencie pojawienia się kolejnej odpowiedzi w którymś z arkuszy. Czyli najpierw wszystkie wiersze z arkusza 1, potem wszystkie z arkusza 2 i dynamiczne dopisywanie w kolejnym wierszu. Taka zbiorcza baza ze wszystkich formularzy.
    Być może wystarczy rozwiązanie podobne, do tego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1514945.html
    Ale w Excel online niestety nie chce działać.

2) Chciałbym, żeby w arkuszu zbiorczym znajdowały się wszystkie możliwe kolumny/nagłówki występujące we wszystkich formularzach i żeby dla każdego wpisu w kolumnie, której akurat w tym formularzu nie było pozostawał pusty wpis. Mój wstępny pomysł polegał na tym, żeby najpierw do głównego arkusza kopiować tylko unikalne timestampy i identyfikatory arkusza z każdego z tych 30, a potem poprzez sumę warunków dopiero importować konkretne wpisy. Być może jest prostszy sposób, bez rozwiązania zadania 1 i tak za to się nie mogę zabrać.

Chciałbym zaznaczyć, że jeśli chodzi o VBA jestem początkujący, tzn. analizuję i uaktualniam proste skrypty ale nie pisałem własnych. Dodatkowo w wersji online excela skryptowanie wygląda inaczej i go póki co nie ogarniam - w związku z tym będę wdzięczny za pomoc "krok po kroku" :)
    Z góry dziękuję!