Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Vectra, jak sprawdzić parametry sygnału?

sebaele22 01 Maj 2016 22:58 6543 101
    sebaele22
    Poziom 30  
    Ok i o to mi chodziło :-).
    Co do wtyków F to wydaję mi się że nakręcane są lepsze od tych zaciskowych jeśli oczywiście dobrze się je nakręci :-).
    jurek.adam
    Poziom 43  
    W sieciach z kanałem zwrotnym nie stosuje się nakręcanych tylko markowe zaciskane/kompresyjne. I takie Vectra daje w standardzie.
    sebaele22
    Poziom 30  
    Dodam że znajomemu jakieś 2 lata temu również założyli zwykły splitter bez zwrotnicy i to wszystko więc może już nie zakładają takich zwrotnic!!!!
    KOCUREK1970
    Poziom 43  
    Ok - widzę, żeś uparty.

Na wejściu Telmor GMDF-35x.
    Tam gdzie masz drugi splitter wywalasz to badziewie i dajesz Telmor RM-2F.
    Tam gdzie trzecie badziewie, dajesz też Telmora RM-2F z blokerem KZ dla analoga.

Tylko to i tak nie znaczy, że technik nie będzie musiał sygnału wyregulować.
    sebaele22 napisał:
    Dodam że znajomemu jakieś 2 lata temu również założyli zwykły splitter bez zwrotnicy i to wszystko więc może już nie zakładają takich zwrotnic!!!!

Jeśli korzystamy TYLKO i WYŁĄCZNIE z sygnału "cyfrowego" to faktycznie zwykły splitter dobrej klasy wystarczy - ale nie kiedy chcesz jeszcze mieć sygnał analogowy - tu już potrzebna jest zwrotnica.
    sebaele22
    Poziom 30  
    Kocurek według twojego podłączenia musiałbym przerabiać całą instalację i przeciągać dodatkowe kable...

Dodano po 1 [minuty]:

Więc ja już się sam pogubiłem :-(
    jurek.adam
    Poziom 43  
    Koncepcja Kocurka mimo, że prawidłowa wymaga przeróbek.

Wg. mojej nic nie trzeba przerabiać, wystarczy podmienić elementy, celowo to uwzględniłem jak również dostępność przy zakupie.
    KOCUREK1970
    Poziom 43  
    Jakie kable chcesz przerabiać i po co - instalacje masz kaskadową, jedno idzie do drugiego.
    Narysuj sobie wszystko pionowo to od razu zrozumiesz.
    Ewentualnie dodaj jeszcze jednego Telmora RM-2F.

Potrzebne są:
    - 2 Telmory RM-2F,
    - 1 Telmor GMDF-35x
    - kilka rezystorów.
    To wszystko.

Ale na moje, sygnał i tak trzeba będzie podregulować - każdy element ma swoje skuteczne tłumienie - jak to zliczymy, to nam się zrobi MINUS 20 dBm.
    jurek.adam
    Poziom 43  
    KOCUREK1970 napisał:
    Na wejściu splitter Telmora RM-2F.
    Tam gdzie masz drugi splitter wywalasz to badziewie i dajesz zwrotnicę DATA/TV - Telmor GMDF-35x - pod port DATA dajesz dekoder/modem kablowy, pod port RTV dajesz sygnał analogowy.
    Kocurek nie mieszaj tylko spójrz na schemat jego instalacji. A tego RM-2F to był nie kupił, bo Tratec ma lepsze parametry i separację plus zabezpieczenia, a są w podobnej cenie.
    sebaele22
    Poziom 30  
    Po co kilka rezystorów jak potrzebny jest tylko 1...
    Kocurek według twojej instalacji to ja bym musiał z zwrotnicy ciągnąć osobno kabel na tv analog i osobno na tv dekoder hd.
    Według mojej instalacji to tv analog i dekodery hd podłączone są na tym samym kablu.
    jurek.adam
    Poziom 43  
    sebaele22 rób jak pisałem albo wzywaj serwis Vectry.
    sebaele22
    Poziom 30  
    Jurek napisz mi jak bym musiał wyprowadzić przewody z TRIS-307P i jakie zaślepić rezystorem?
    KOCUREK1970
    Poziom 43  
    sebaele22 napisał:
    Kocurek według twojej instalacji to ja bym musiał z zwrotnicy ciągnąć osobno kabel na tv analog i osobno na tv dekoder hd.

Pytam kolejny raz po co - wywalasz ten szajs co tam już jest i wstawiasz co proponujemy.
    sebaele22 napisał:
    Według mojej instalacji to tv analog i dekodery hd podłączone są na tym samym kablu.

No i tu musi być Telmor RM-2F z blokerem KZ.
    sebaele22 napisał:
    Po co kilka rezystorów jak potrzebny jest tylko 1...

W razie awarii tego JEDNEGO - teraz rozumiesz - to koszt złotówki, a Ty w razie czego po następną JEDNĄ sztukę chcesz ganiać przez całe miasto, czy z netu ściągać?.
    Wywalisz na to wszystko z 70 zł a o 2/3 zł się szczypiesz - no chłopie nie żartuj sobie.

Też jestem za tym, byś wezwał serwis.
    sebaele22
    Poziom 30  
    Kocurek przeczytaj sobie co napisałeś w poście #64.
    Według twojego podłączenia musiałbym ciągnąć 2 osobne przewody z zwrotnicy na tv analog i na tv dekodery hd.
    Na moim schemacie jest tv analog jak i dekodery podłączone na jednym przewodzie z zastosowaniem splitterów.
    Zapewne jakiś schemat dobrze by to wszystko rozjaśnił...
    jurek.adam
    Poziom 43  
    sebaele22 napisał:
    Jurek napisz mi jak bym musiał wyprowadzić przewody z TRIS-307P i jakie zaślepić rezystorem?
    Dokładnie tak jak poniżej.

I kup sobie kilka rezystorów jak Kocurek radzi, przydadzą się w przyszłości.
    KOCUREK1970
    Poziom 43  
    sebaele22 napisał:
    Kocurek przeczytaj sobie co napisałeś w poście #64.
    Według twojego podłączenia musiałbym ciągnąć 2 osobne przewody z zwrotnicy na tv analog i na tv dekodery hd.

Nie mam już siły Ci tego tłumaczyć - wybacz, ale jak nawet nie potrafisz pojąć zasady podłączania i całej reszty, to jak chcesz to zrobić.

Sam sobie ten post przeczytaj, rozrysuj sobie TWOJĄ instalacje i PODSTAW nasze propozycje.
    Żadnych dodatkowych kabli tam nie potrzeba.
    jurek.adam napisał:
    A tego RM-2F to był nie kupił, bo Tratec ma lepsze parametry i separację plus zabezpieczenia, a są w podobnej cenie.

Tylko spróbuj i miej szczęście tego Trateca kupić.
    sebaele22
    Poziom 30  
    Jurek dzięki teraz to jasne :-).
    Jeszcze takie pytanie, czy taka zwrotnica może być na zewnątrz budynku pod niewielkim daszkiem niczym nie okryta? Pytam bo tak mamy zrobione i tak zrobił instalator jak założyli nam 1 raz tv kablową.

Dodano po 2 [minuty]:

Kocurek pamiętaj że ja mam 2 dekodery HD i do tego jeden tv analog :-)
    Więc albo ty tu coś knocisz albo ja już nie kumam he he.
    Co do podłączenia to dam se radę oczywiście jeśli zakupię podzespoły :-)
    jurek.adam
    Poziom 43  
    KOCUREK1970 napisał:
    Tylko spróbuj i miej szczęście tego Trateca kupić.
    Kocurek, już proponowałem Telmor GMDF-354, ale jest nowy, ciut lepszy Tratec 307p na Allegro za 25 zł, a Telmora nigdzie nie widzę w rozsądnej cenie. Oczywiście pomyślałem o dostępności i wszystko jest do zdobycia:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15642894#15642894

sebaele22 napisał:
    Jeszcze takie pytanie, czy taka zwrotnica może być na zewnątrz budynku pod niewielkim daszkiem niczym nie okryta? Pytam bo tak mamy zrobione i tak zrobił instalator jak założyli nam 1 raz tv kablową.
    Kufa, co za patałach tak zrobił! Może jeszcze na białym, nieżelowanym kablu?! Kolejny punkcik będący podstawą do wezwania darmowego serwisu.
    KOCUREK1970
    Poziom 43  
    sebaele22 napisał:
    Kocurek pamiętaj że ja mam 2 dekodery HD i do tego jeden tv analog
    Więc albo ty tu coś knocisz albo ja już nie kumam he he.

A jakiego mojego wpisu nie zrozumiałeś.
    Kupujesz i podmieniasz.
    Co umieściłeś w poście 26 - co masz tam narysowane?.
    sebaele22
    Poziom 30  
    No tak wszystko na zwykłym koncentryku :-(
    Co do zwrotnicy to mamy tak już od 1 dnia założenia kablówki a było to z 7 lat temu ;-).
    jurek.adam
    Poziom 43  
    Prawidłowo na zewnątrz powinien być puszczony odpowiedni kabel, żelowany (najczęściej jest czarny), a zwrotnica w lokalu. Tratec to wytrzymał, bo jest porządny, ale kabel raczej do wymiany.

Ja bym tego jednak nie robił tylko wezwał serwis, niech instalację wykonają w całości fachowo. Sam pójdziesz w koszty, a i tak będzie prowizorka.

Po prostu złóż rezygnację w ciągu 14 dni na tę nową umowę, a potem zawrzyj ją jeszcze raz i przy wizycie technika robota ma być zrobiona zgodnie ze sztuką i normami od ich skrzynki po wszystkie podłączenia w domu albo nic nie podpisuj. Teraz masz więcej usług i jak się to posypie będziesz bujał się z serwisami, a płacić trzeba będzie.
    krzysiek
    Poziom 27  
    Trzy strony bla bla bla o 1,5 dBmV,po pierwsze primo masz 100 Mb/s.
    Po drugie primo,czy test prędkości wykazuje to co masz na umowie?(specyfikacja sprzętu wymaganego na stronie Vectry)?A przy tych parametrach szczególnie SNR, wykazuje.
    Po trzecie primo jak będziesz dalej grzebał to w końcu przestanie działać.
    Po 4 primo jesteś abonentem który wykupił usługę i jeśli ta działa zgodnie z warunkami umowy to nawet sznurkiem może być podłączona,nie Twój problem.
    Co do rad kolegów jak to się posypie i przestanie działać,serwis jest bezpłatny pod jednym warunkiem brak ingerencji abonenta a o tym właśnie są te trzy strony bla bla bla.
    jurek.adam
    Poziom 43  
    krzysiek napisał:
    Trzy strony bla bla bla o 1,5 dBmV,po pierwsze primo masz 100 Mb/s.
    Jakbyś przeczytał to byś wiedział, że instalacja jest wadliwa i nie chodzi o tu tylko 1,5 dBmV, ale jej wykonanie, jak też o ingres od klienta do sieci, który w obecnym układzie może być wprowadzany.

Dodano po 3 [minuty]:

krzysiek napisał:
    Po 4 primo jesteś abonentem który wykupił usługę i jeśli ta działa zgodnie z warunkami umowy to nawet sznurkiem może być podłączona,nie Twój problem.
    Jak dostawca puszcza zwykły kabel i elementy nieprzystosowane do pracy na zewnątrz budynku i nie dba, żeby w lokalu instalacja, gdzie jest kanał zwrotny spełniała jakiekolwiek normy to będzie prędzej, czy później problem klienta i nie należy się wiązać żadnymi dłuższymi umowami z większą ilością usług niż dotychczas.

Dodano po 3 [minuty]:
    Gdyby wszystkie informacje były w w pierwszym poście, to ten temat skończyłby się na jednym - WEZWIJ SERWIS.
    sebaele22
    Poziom 30  
    Jurek postanowiłem zakupić sam rozdzielacze i zrobić to po swojemu :-)
    Mam nadzieje że sygnał będzie lepszy niż teraz.
    Co do przewodów to są ciągnięte zwykłe białe, a gdy zakładali u nas na osiedlu kablówkę to również układali białe w korytach po ścianie (jest tak do tej pory).
    krzysiek
    Poziom 27  
    Kolego Jureak czy jak tam ingres up widzi dostawca nie Ty:)
    jurek.adam
    Poziom 43  
    Mój nick to jurek.adam.

Odbiorniki typu telewizor tak podłączone sieją w kanał zwrotny, że aż miło i z tego mogą wyniknąć nieprzyjemne konsekwencje dla autora, bo sam tak zmodyfikował instalacje.

A porady, że może być podłączone nawet "sznurkiem" byle działało są delikatnie mówiąc mało profesjonalne.

Dodano po 46 [minuty]:

sebaele22 napisał:
    Jurek postanowiłem zakupić sam rozdzielacze i zrobić to po swojemu
    Pisałem kilka razy, ale powtórzę na koniec - przywróć do stanu pierwotnego i wezwij serwis dostawcy. A jeśli tak bardzo ręce Cię świerzbią i koniecznie musisz wydać te kilkadziesiąt złotych i zrobić sam, to podmień tylko elementy zgodnie z wcześniejszymi sugestiami. Pamiętaj o filtrze KZ.
    VooVoo
    Poziom 33  
    sebaele22 napisał:
    Jurek postanowiłem zakupić sam rozdzielacze i zrobić to po swojemu :-)
    Mam nadzieje że sygnał będzie lepszy niż teraz.
    Co do przewodów to są ciągnięte zwykłe białe, a gdy zakładali u nas na osiedlu kablówkę to również układali białe w korytach po ścianie (jest tak do tej pory).
    Nadzieja matką głupich. Jeśli serwis stwierdzi ingerencję w instalację, to zapłacisz 99, a jak będziesz marudził i trafisz na wrednego serwisanta to doliczy 49 za wezwanie serwisu. Powodzenia :)
    sebaele22
    Poziom 30  
    Ależ dlaczego mam płacić? Pisałem już wcześniej że od zwrotnicy ja osobiście przeciągałem przewody i zakładałem splittery ALDA.
    Vectra zrobiła jedynie to że wstawiła zwrotnicę i rozdzieliła sygnał na telewizor oraz modem i to wszystko.
    Jurek.adam a jeśli telewizor nie zostanie podłączony analogowo to czy muszę zakładać ten filtr? No i czy ten filtr może być założony na końcu kabla zaraz przy TV?
    I jeszcze takie inne pytanie, czy miodem WIFI może wisieć koło kaloryfera z boku a zasilacz sieciowy na kaloryferze? Pytam bo tak mam osadzone gniazdko :-(.
    jurek.adam
    Poziom 43  
    sebaele22 napisał:
    Jurek.adam a jeśli telewizor nie zostanie podłączony analogowo to czy muszę zakładać ten filtr? No i czy ten filtr może być założony na końcu kabla zaraz przy TV?
    Na końcu kabla przecież nie masz wtyku F do wkręcenia filtra tylko na początku. Jak nie podłączysz tego tv to filtr nie jest konieczny.

Dodano po 33 [sekundy]:

sebaele22 napisał:
    I jeszcze takie inne pytanie, czy miodem WIFI może wisieć koło kaloryfera z boku a zasilacz sieciowy na kaloryferze?
    Będzie się przegrzewał.

Dodano po 6 [minuty]:

sebaele22 napisał:
    Ależ dlaczego mam płacić? Pisałem już wcześniej że od zwrotnicy ja osobiście przeciągałem przewody i zakładałem splittery ALDA.
    Vectra zrobiła jedynie to że wstawiła zwrotnicę i rozdzieliła sygnał na telewizor oraz modem i to wszystko.
    Zajrzyj do umowy tam masz wszystko. VooVoo ma rację. Instalację pod usługi robi w całości dostawca. Jeśli już ingerować to z głową (wtedy nikt nie będzie miał pretensji w razie czego), ale bez narzędzi i wiedzy ludzie w niej grzebiący psują jeszcze bardziej, dlatego odradzam grzebanie w sieciach z kanałem zwrotnym. Jak technik dostawcy zrobił coś nie tak jak powinien to wzywamy serwis, żeby poprawił, a nie kombinujemy z przypadkowymi elementami.
    sebaele22
    Poziom 30  
    Wtyk F mam na początku i na końcu kabla.
    Jeden koniec F przychodzi do splittera a w drugi koniec F wkręcam przejściówkę z bolcem która wchodzi w głowicę telewizora :-), więc mam możliwość filtr założyć przy telewizorze lub przy splitterze.
    Co do przegrzewania to co się będzie przegrzewało modem czy zasilacz z modemu?
    jurek.adam
    Poziom 43  
    sebaele22 napisał:
    Jeden koniec F przychodzi do splittera a w drugi koniec F wkręcam przejściówkę z bolcem która wchodzi w głowicę telewizora :-), więc mam możliwość filtr założyć przy telewizorze lub przy splitterze.
    Też sam tak zrobiłeś? Bo technik, nawet z Vectry zacisnąłby na końcu sam wtyk antenowy.

Dodano po 2 [minuty]:

sebaele22 napisał:
    Co do przegrzewania to co się będzie przegrzewało modem czy zasilacz z modemu?
    Jak obydwie te rzeczy będą blisko kaloryfera to oczywiste, że będzie im za ciepło w zimie.